Політ відміняється: На екснардепа Микитася одягли електронний браслет

Захисник стверджує, що напередодні з екснардепа зняли електронний браслет і повернули йому внутрішній і закордонний паспорти. Про це адвокат Максима Микитася Олександр Лисак розповів “Суспільному

За його словами, Микитась вже пройшов контроль і був у літаку, коли правоохоронці зняли його з рейсу.

Лисак зазначив, що напередодні з колишнього депутата зняли електронний браслет і повернули паспорти з дозволом залишати Україну, але вже в понеділок знову їх забрали.

Адвокат додав, що зараз Микитась може переміщатися тільки територією Києва та Київської області. “Чому так сталося, мені незрозуміло. На всі запитання правоохоронці радять писати запит”, – сказав захисник, зазначивши, що підготує відповідні запити.

Як раніше повідомлялося, 20 січня колишнього народного депутата Максима Микитася, підозрюваного в заволодінні майном Нацгвардії України на суму понад 81 млн грн, зняли з рейсу в аеропорту “Бориспіль” під час спроби вилетіти за кордон.

Передісторія:
  • Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 мільйон гривень.
  • У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС, пізніше реорганізоване в Нацгвардію, та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс.
  • В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
  • У 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва, біля станції метро “Червоний хутір”.
  • 4 жовтня 2019 року Вищий антикорсуд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень.
  • 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду арештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень.
  • 25 жотвня 2019 року за Микитася внесли заставу.
  • 25 грудня 2019 року Микитасю продовжили запобіжний захід до 14 лютого 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *