Чи закриють кордони ЄС для українців: коментар МЗС

У Міністерстві закордонних справ прокоментували інформацію про можливе закриття кордонів ЄС для українців цього тижня через зростання захворюваності на коронавірус. Як написав у себе в Facebook речник МЗС України Олег Ніколенко, поки Євросоюз не приймав формального рішення.

«Водночас, МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу», – зазначив він.

Ніколенко нагадав, що ЄС переглядає список країн щодватижні і коригує його залежно від розвитку епідемічної ситуації.

«Епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. За останні тижні Євросоюз вже суттєво скоротив перелік країн із “зеленої зони”. Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян», – додав Ніколенко.

Він зазначив, що рішення про можливе виключення України із зеленої зони не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки. Рішення так само може бути пізніше переглянуто при наступному оновленні списку у разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.

«У разі ухвалення, рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік», – підкреслив Ніколенко.

Чи закриють кордони ЄС для українців: коментар МЗС

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram