Детективи НАБУ підтвердили переплату в 15 мільярдів гривень за формулою “Роттердам+”

Ситник каже, що немає гарантій, що на фахівців з держустанов не буде тиску.

За формулою формування ціни на вугілля “Роттердам+” українці переплатили 15 млрд грн.

Такі висновки зробили залучені до розслідування справи фахівці, заявив під час засідання парламентського комітету директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. Про це пише “Економічна правда”.

“Я пригадую ситуацію, яка склалася у справі рюкзаків (справа про закупівлю рюкзаків для Нацгвардії, де фігурував син міністра МВС Арсена Авакова), коли відносно експерта, який робив експертизу, було зареєстровано провадження та отриманий дозвіл на обшук у нього. Причому це все робилося у поліції”, – зазначив Ситник.

Найважливішим у цій справі є саме проведення експертизи.

“Так звана правка Лозового відправляє нас у державні установи, і у нас немає гарантій, що на цих фахівців з держустанов не буде тиску. Ми це розуміємо і будемо йти”, – сказав директор НАБУ.

У НАБУ наразі достатньо матеріалів, щоб зробити “певний висновок” у цій справі, заявив Ситник.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, через так звану формулу “Роттердам+”. Ситник заявляв, що вона застосовується незаконно щодо значної кількості вугілля.

У березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринку. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля. Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки до України”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК мільярдера Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, почали продавати електроенергію дорожче.

https://tsn.ua/groshi/detektivi-nabu-pidtverdili-pereplatu-v-15-milyardiv-griven-za-formuloyu-rotterdam-1227384.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *