“Не будь дурнем”: Трамп написав лист президенту Туреччини

Президент США Дональд Трамп написав лист президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану, в якому закликає зупинити вторгнення Туреччини до Сирії.

Лист публікує американське видання The New York Times.

16 жовтня Дональд Трамп розповів журналістам, що він написав президенту Туреччини “дуже потужного листа з попередженням”. Пізніше, видання The New York Times, опублікувало у себе лист, про який, ймовірно, говорив президент Трамп.

 “Давайте розробимо гарну угоду! Ви не хочете нести відповідальність за вбивство тисяч людей, а я не хочу нести відповідальність за руйнування турецької економіки – а я зроблю це”, – пише американський президент.

“Я наполегливо працював, щоб вирішити деякі з ваших проблем. Не підведіть світ. Ви можете укласти відмінну угоду. Генерал Мазлюм (командувач курдських Сил демократичної Сирії ) готовий вести з вами переговори і готовий піти на поступки, які вони ніколи б не зробили в минулому. Я конфіденційно додаю копію його листа, щойно отриманого “, – продовжив Трамп.

 “Історія буде прихильно ставитися до вас, якщо ви зробите правильно і гуманно. Вона буде дивитися на тебе вічно, як на диявола, якщо хороші речі не відбудуться “, – йдеться в листі.

“Не будь крутим хлопцем. Не будь дурнем! Я подзвоню тобі пізніше “, – написав Трамп.

Нагадаємо:

  • 8 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав військову операцію проти курдських сил YPG (належать до SDF), що їх Туреччина вважає терористами.
  • Напад розпочався після того, як Трамп оголосив про припинення підтримки курдів.
  • Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що США мають три варіанти, як реагувати на вторгнення Туреччини до Сирії.
  • Дональд Трамп підпише указ, яким наділить Міністерство фінансів США повноваженнями вводити санкції проти Туреччини за порушення прав людини в Сирії або за дії, що ведуть до дестабілізації ситуації в країні.
  • США мають намір евакуювати всіх американських військових із північної частини Сирії через турецький наступ у регіоні.