Новий прем’єр Іспанії оголосив склад уряду: 11 з 18 міністрів – жінки

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив склад нового уряду, переважну більшість посад в якому отримали жінки.

Про це повідомляє El Pais.

Серед 18 міністерських посад 11 отримали жінки, в тому числі посади міністра оборони, фінансів, економіки та юстиції. Уряд на 61,1% сформований із жінок і це найбільший показник в історії Іспанії.

Міністром закордонних справ та співпраці з Євросоюзом в іспанському уряду призначений колишній президент Європейського парламенту 71-річний Жозеп Боррель, який перебував на цій посаді у 2004-2007 роках.

 Санчес сформував уряд меншості, відмовившись взяти міністрів від лівої партії “Podemos” та інших партій, які допомогли прийти йому до влади.

Соціалістична партія Санчеса має всього 84 депутати у парламенті і потребуватиме підтримки інших політичних сил для голосування своїзх рішень.

Парламент в Римі висловив довіру популістському уряду на чолі з прем’єр-міністром Джузеппе Конте.

Про це пише DW.com.

В Італії, яка є третьою за величиною економікою єврозони, до влади офіційно прийшов новий, популістський уряд. Це сталося після того, як увечері в середу, 6 червня, більшість депутатів нижньої палати парламенту висловила довіру кабінету, що складається від представників антисистемного “Руху “5 зірок” і вкрай правої партії “Ліга”.

За довіру уряду прем’єр-міністра Джузеппе Конте проголосували 350 депутатів, 236 висловилися проти, ще 35 утрималися. Голосування про довіру в Палаті депутатів відбулося на наступний день після того, як новий уряд схвалив Сенат республіки.

 У зовнішній політиці уряд Конте виступає за зближення з Росією і перегляд західних санкцій проти Москви. Одночасно новий кабінет висловлює прихильність НАТО і бажає зміцнити місце Італії в серці Європи. Тим часом опозиція звинувачує Конте в тому, що він ніяк не відреагував на торговий конфлікт між США і Євросоюзом.

У сфері внутрішньої політики новий “уряд змін” планує радикально скоротити податки і запровадити базовий місячний дохід для найбідніших. Ці плани спантеличили багатьох італійців і міжнародних спостерігачів, оскільки Італія і так вже страждає від гігантського боргового тягаря.

Уряд Конте має намір посилити імміграційну політику, обіцяючи в числі іншого обмежити приплив мігрантів, прискорити висилку нелегальних біженців і збільшити кількість ізоляторів для мігрантів, які підлягають депортації, щоб ті “не бродили” вулицями країни.