НБУ: з 26 листопада Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж

У Нацбанку констатували дотримання міжнародними платіжними системами Visa та Masterсard домовленостей щодо зниження комісій інтерчейндж. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

“Відсьогодні, з 26 листопада 2021 року, Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2%. Про це регіональні представництва компаній повідомили регулятору.

Зниження розміру ставки комісій інтерчейндж відбулося в межах виконання умов Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні”, – йдеться у повідомленні.

У НБУ нагадали, що передумовою зниження комісій стало надання АМКУ 11 листопада 2021 року відповідного дозволу Mastercard і Visa на узгоджені дії у вигляді зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій.

“Національний банк позитивно оцінює продовження поступового зниження ставок для внутрішньодержавних операцій в Україні.

Ми вважаємо, що подальша реалізація меморандуму дасть змогу збалансовано розвивати безготівкові розрахунки з урахуванням рівня охоплення громадян банківським обслуговуванням з одного боку і розвитку платіжної інфраструктури з іншого. На нашу думку, це також вплине на зменшення банками-еквайрами тарифів для торговців, що зокрема сприятиме зниженню витрат бізнесу”, – заявив заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

17 травня 2021 року Нацбанк, Masterсard та Visa підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні.

Загалом меморандум передбачає, що платіжні системи-підписанти повинні знизити граничні розміри ставок комісії інтерчейндж:

  • через два тижні після отримання дозволу АМКУ – до рівня не більше 1,20%;
  • із 1 липня 2022 року – до рівня не більше 1,00%;
  • із 1 липня 2023 року – до рівня не більше 0,9%.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram