Національний банк вводить в обіг нові пам’ятні монети

5 червня 2018 року Національний банк, продовжуючи серію “Флора і фауна України”, вводить в обіг пам’ятні монети зі срібла й нейзильберу “Марена дніпровська” номіналами 10 та 2 гривні.

Марена дніпровська, або ж латиною Barbus borysthenicus, – прісноводна зграйна донна риба родини коропових.

Раніше цей вид був звичним для басейну Дніпра та Південного Бугу. Але природне середовище існування марени дніпровської знищується у результаті гідротехнічого будівництва, забруднення води та надмірного вилову. Тому сьогодні вона опинилася на межі зникнення і занесена до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

Введення в обіг пам’ятної монети підкреслює важливість збереження зникаючих видів флори і фауни України, таких як марена дніпровська. Особливо сьогодні, 5 червня, у Всесвітній день охорони довкілля.

На аверсі монет в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України, напис «Україна», а також позначення номіналів та року карбування.

На реверсі срібної монети зображено марену дніпровську над стилізованим дном річки. На монеті з нейзильберу зображення риби на тлі водоростей і гальки – кольорове і виконане з використанням тамподруку.

Художник і скульптор – Володимир Дем’яненко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *