Нардепи з фракції “БПП” зірвали засідання комітету ВР у закордонних справах

Народні депутати з фракції “Блок Петра Порошенка”, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко та керівник постійної делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар’єв залишили засідання комітету в закордонних справах, після чого його було достроково закрито.

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, під час обговорення кандидатури депутата Віктора Єленського (фракція “Народний фронт”) щодо внесення до складу постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ В.Ар’єв та І.Луценко залишили засідання комітету, не пояснюючи причин. Після цього голова комітету Ганна Гопко змушена була закрити засідання у зв’язку з відсутністю кворуму.

До закриття комітет встиг розглянути лише два питання порядку денного: рекомендував Верховній Раді прийняти заяву про засудження випробувань зброї масового ураження Корейською Народно-Демократичною Республікою (проект постанови №7434) і заслухав питання про стратегічні пріоритети зовнішньої політики України та напрями міжпарламентської співпраці Верховної Ради в 2018 році.

Питання порядку денного про діяльність правоохоронних органів щодо інформування ЄС стосовно кримінального переслідування колишніх українських високопосадовців, до яких застосовано обмежувальні заходи з метою впровадження міжнародних санкцій ЄС, про вжиті заходи для підвищення ефективності роботи національно-культурного центру України в Москві, законопроект про дипломатичну службу залишилися нерозглянутими.

Наразі у складі постійної делегації українського парламенту в ПАРЄ перебувають 23 народні депутати (згідно з квотою, наданою Україні, в складі її делегації може бути до 24 осіб – 12 членів і 12 заступників членів делегації).