США запустили “пекельні санкції” проти Росії: у чому суть

У понеділок, 27 серпня, вступає у силу перша частина так званих пекельних санкцій США щодо Росії через отруєння російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у британському Солсбері.

Відповідний документ держдепартаменту США був опублікований у Федеральному реєстрі США у кінці минулого тижня. Вступає в силу він 27 серпня, повідомляє “Інтерфакс”.

Цей пакет санкцій, згідно з документом, буде включати заборону на надання зовнішньої допомоги Росії, на продаж зброї і фінансування таких угод, відмову від кредитування з боку держструктур США і заборону на експорт товарів і технологій подвійного призначення.

Згідно з документом держдепу, санкції передбачають припинення фінансування оборудок із продажу зброї Росії.

Також припиняється кредитування і надання фінансової допомоги з боку держструктур США: відмова від видачі Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій і надання фінансової допомоги з боку будь-якого департаменту, державного агентства або інших відомств США, включаючи Експортно-імпортний банк США.

Другий пакет

Через три місяці може послідувати другий, більш істотний блок, який, як очікується, буде “ще потужнішим”.

Він може бути реалізований, якщо Росія не надасть гарантії того, що вона не буде використовувати хімічну зброю у майбутньому і не погодиться на “локальні перевірки” з боку ООН.

Другий пакет санкцій може включати істотне зниження дипломатичних відносин, припинення можливості польотів у США для державної авіакомпанії “Аерофлот”, а також майже повне обмеження експорту і імпорту.

Як повідомлялося,8 серпня Держдепартамент США оголосив, що введе проти Росії нові санкції через отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у британському Солсбері.

У Держдепі також назвали кілька умов, які РФ повинна виконати заради зняття санкцій.

При цьому у Росії на тлі звістки про майбутнє запровадження нових санкцій США обвалився фінансовий ринок.

На думку економістів, росіяни відчують новий удар Америки, який відіб’ється на цінах у країні. Крім того, президент Американського університету в Москві Едуард Лозанський спрогнозував введення санкцій, які будуть ще гіршими, ніж ті, що анонсував Держдеп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *