“Нафтогаз” і “Газпром” консультуватимуться в Брюселі

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на повідомлення Європейської комісії, 28 жовтня у Брюсселі відбудуться тристоронні консультації директора НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва з очільником “Газпрома” Олексієм Міллером.

 “У понеділок в Брюсселі відбудеться черговий раунд тристоронніх переговорів на політичному рівні між РФ та Україною з приводу довгострокового транзиту газу територією України після 2019 року.”

Перед переговорами віцепрезидент Енергетичного союзу ЄС Марош Шефчович зустрінеться з представниками обох делегацій.

 Нагадаємо:
  • Перший заступник глави апарату уряду Росії Сергій Приходько заявив, що для збереження транзиту газу через Україну потрібно врегулювання судових спорів.
  • 18 червня у “Газпромі” заявили, що новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України на європейських умовах, як того хоче українська сторона, наразі укласти неможливо.
  • У відповідь “Нафтогаз” пропонує “Газпрому” контракт на “своп” газу замість транзиту як запасний варіант на випадок, якщо “Газпром” не захоче брати на себе ризики, пов`язані з українським регулятором та оператором газотранспортної системи.