НАБУ не отримало від НАПКА жодного матеріалу по електронним деклараціям – Ситник

Глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник зазначив, що 30 кримінальних проваджень про незаконне збагачення чиновників відомство зареєструвало завдяки власним напрацюванням.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК) за результатами перевірок електронних декларацій чиновників поки не передало в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) жодного матеріалу про незаконне збагачення. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник під час брифінгу, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.
“Зараз НАБУ – .. Єдиний державний орган, який проводить перевірку електронних декларацій Жодного матеріалу про незаконне збагачення від НАПК ми не отримали. 30 кримінальних проваджень, які ми зареєстрували, – це все наші напрацювання”, – зазначив він.
За словами Ситника, НАБУ змушені перевіряти е-декларації чиновників практично вручну, оскільки бюро не має повного доступу до закритих даних.
Введення електронного декларування було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму з Україною. 30 жовтня 2016 року завершився перший етап подачі е-декларацій українськими чиновниками 1 січня 2017 року розпочався другий.
У Нацагентстві з питань запобігання корупції повідомляли, що в Єдиному реєстрі електронних декларацій станом на 30 жовтня Зареєстровано більше 115 тисяч користувачів і понад 103 тисячі декларацій.
За даними Комітету виборців України, народні депутати задекларували  майже 12 млрд грн.
За недостовірні дані в е-деклараціях передбачено покарання у вигляді штрафу на суму від 17 до 51 тис. грн або позбавлення волі на строк до двох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *