Статки олігархату формувалися абсолютно несправедливо, – нардеп

Статки українських олігархів формувалися несправедливо щодо інших громадян. Інші країни також проходили через це і в них можна почерпнути механізму спливу на олігархів.

Про це заявив народний депутат України Віктор Чумак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі»

«Я цілком згоден, що в 1998 році в Україні був оформлений олігархат, як та форма правління, яка сьогодні в нас є. Я її називаю олігархічна клептократія. Я читаю лекцію з цього питання і вже об’їздив 21 університет. Можна говорити, що ми вже нічого не можемо зробити, але інші країни також проходили через це. Там також було неправомірно накопичено статки. В Україні їхні статки формувалися абсолютно несправедливо по відношенню до інших громадян. Зрозуміло, що не треба нікого розкуркулювати. Але є механізми впливу. Вони називаються сплата за неадекватно оцінений актив під час приватизації. Можна повернутися до того, скільки коштував актив і скільки вони за них заплатили. Це будуть цифри з різними порядками. Потім виникає інше питання – це додаткова сплата дивідендів на заробленому», – розповів пан Чумак.

За словами гостя програми, це можливо зробити лише шляхом зміни політичної еліти. Єдиний механізм це виборча система, яка не дає можливості заводити олігархів до парламенту.

«Без сумніву, хто буде рубати гілку на якій сидить. В кого найбільше зросли статки порівняно з 2013 роком? У Фірташа і Порошенка. Президент перескочив з 18-го місця на 5-те. От вам і відповідь, що таке українські олігархи.  Якщо двері у системі влади заточені під те, що люди туди попадають тільки за гроші.  Пишіть десяток законів про лобізм створюйте антикорупційні суди, НАЗК, все що завгодно, воно не працює, бо вся олігархічна система на місці. Якщо ви змінюєте механізм попадання у владу, то ви зміните систему», – відзначив нардеп.