БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ

планує провести почесний громадянин міста, депутат міської ради кількох скликань, благодійник, підприємець В’ячеслав САУЛКО

Ми вже неодноразово писали про цю активну людину та її добрі справи. А приводом для нової зустрічі з В’ячеславом Володимировичем став пост у переяславських групах ФБ підприємця Наталії Тихої про беззаконня, яке буцімто творить депутат на березі Альти, біля взуттєвого магазину самої Наталії Григорівни:

«SOS!!! Спасайте річку Альта!!! Сьогодні депутат міської ради Саулко В’ячеслав засипав протік річки під мостом по вул. Шкільна 48-а. Для цього він знову навіз землю і найняв бригаду робітників. Прикрившись «благоустроєм території» незаконно розпочав капітальне будівництво і підготовку до бетонування забору, що категорично заборонено без земельно встановлюючих документів і тим паче в межах водозахисної смуги 25 м нашої міської річки. Рішення про благоустрій 2-річної давності даного депутата вже не чинне, бо відсутня споруда, біля якої проводилося б прибирання та благоустрій. Закінчився срок і на дозвіл про встановлення його тимчасових споруд. Тобто земля залишається міською. Вже кілька років Саулко завозить і висипає місце біля річки, а архітектура, поліція, міські чиновники навіть не реагують і не захищають річку та землю комунальної власності! Громадо не будь байдужою! Сьогодні підприємці та Тиха Наталія, воїни АТО стали на захист Закону та річки і не дали захватити депутату зі званням «Почесного громадянина міста» земельну ділянку на ЗАХИСНІЙ СМУЗІ. Поліція зафіксувала порушення, а от чи відповідатиме хтось по Закону за самоуправство??????? Доки ми мовчатимемо, доти такий безлад буде творитися в місті, будемо тиснути доти, поки не буде діяти один Закон для всіх! Готуємо звернення в КОДА і збираємо небайдужих людей! Приєднуйтеся!!!»

Чесно кажучи, не дуже вірилося в те, що людина, яка збудувала церкву біля ЗОШ №4 й облагородила прилеглу територію, займатиметься не просто самоуправством, а й відвертим шкідництвом. Тим більше, що, перебуваючи в сесійній залі, будучи в курсі багатьох нюансів цієї історії, особисто знаючи свого колегу, депутата В’ячеслава Саулка, не раз пересвідчувався в його порядності та законослухняності. Тому зустріч із ним для висвітлення його точки зору на описану Наталією Тихою ситуацію напрошувалася сама собою. Тим більше, що ніхто не відміняв давній принцип римського права audiatur et altera pars (слухай другу сторону). Це інтерв’ю було записане в польових умовах, на земельній ділянці, наданій підприємцю Саулку під благоустрій.

– В’ячеславе Володимировичу, Ви маєте дозвільні документи на цю ділянку?

– Безумовно. Ще 6 листопада 2014 року міською радою було прийняте рішення «Про надання дозволу на встановлення ТС для провадження підприємницької діяльності ФОП Саулку В’ячеславу Володимировичу». Мова йшла про дві тимчасові споруди загальними розмірами 10х6 м.

Потім були два рішення виконкому: від 17.07.2017 «Про надання згоди ФОП Саулку В.В. на проведення благоустрою території, що прилягає до земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні ФОП Саулка В.В. для розміщення ТС для провадження підприємницької діяльності, по вул. Шкільна, 48-а в м. Переяславі-Хмельницькому» та «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 17.07.2017…». Цей другий документ датований 29.09.2017. У ньому, зокрема, встановлюється фактична площа ділянки – 590 кв. м, а також міститься вимога «укріпити берег зі сторони річки Альта».

БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ

Ще є рішення на цю ділянку від 28.03.2019 «Про погодження місця розташування 3-х стаціонарних ТС для провадження підприємницької діяльності ФОП Довгій Л.В. по вул. Шкільній, 48А, поз.3, поз.4, поз.5», на яке міський голова наклав вето. Справа розглядається в суді, проте нині мова йде не про кількість ТС, не має значення, дві чи п’ять, а за саму земельну ділянку.

Я вчасно сплачую за оренду земельних ділянок під двома тимчасовими спорудами і за підприємницьку діяльність, яку я мав би проводити в цих ТС. Лише за минулий рік я сплатив 219 тис. грн. А всього за минулий рік моє ТОВ «Сімекс Альянс Україна» заплатило податків до бюджетів різних рівнів у сумі 18 млн. грн., а за січень-лютий – уже 5 млн. Це так, до слова.

Повертаючись до нашої теми, зазначу, що 20 квітня ц.р. закінчився п’ятирічний договір сервітуту на ці земельні ділянки під ТС. Проте ще 3 березня я написав заяву в міську раду про продовження договору. Однак сесія не відбулася, і не з моєї вини. Міська рада не надсилала мені повідомлення про розірвання договору. Для його розірвання повинні бути підстави. Тому вважається, що договір пролонгований іще на 5 років.

БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ

– А чи дозволено в прибережній зоні встановлювати тимчасові споруди?

– На це я маю відповідь із Трубізького міжрайонного управління водного господарства від 22.07.2015, в якій говориться: «статтею 89 Водного Кодексу України передбачено можливість установки в прибережній смузі тимчасових споруд при умові дотримання вимог водоохоронного законодавства та погодження з органами місцевого самоврядування».

БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ

– Тоді в чому суть Вашого конфлікту з Наталією Тихою?

– Вона з самого початку протестувала проти надання мені дозволу на встановлення тимчасових споруд, очевидно, маючи намір самій отримати цю ділянку. Наталія Григорівна поряд має у власності земельну ділянку пл. 0,04 га (4 сотки), на якій розміщена капітальна споруда – магазин. Вона звинувачує мене в різноманітних порушеннях, проте хочу звернути вашу увагу на ті очевидні грубі порушення, які допущені при встановленні її магазину. Я вам покажу її земельну ділянку. Ось, за 50 см від стіни магазину взуття проходить межа ділянки, яка далі йде за магазин. Спочатку ця ділянка була в неї в оренді, потім вона її приватизувала через суд, здається, Баришівський. Бо через нашу архітектуру вона не змогла б її приватизувати з кількох причин. По-перше, прямо під її магазином проходить теплотраса (на схемі, складеній на основі офіційних відповідей представників тепломережі та ВУКГ, позначена зеленою переривчастою лінією). По-друге, прямо під фасадним фундаментом проходить труба водопостачання 200 чи 250 мм, яка живить цілий мікрорайон (на схемі – синя лінія). По-третє – з боку «Підсінного», за кілька десятків см від фундаменту магазину, проходить каналізаційна труба (на схемі – коричнева). А згідно з ДБН всі ці комунікації повинні проходити мінімум за 5 м від фундаменту капітальної споруди. Крім того, Наталія Тиха облаштувала декоративний парканчик перед входом до свого магазину, вийшовши за межі своєї ділянки. Навіть трохи на мою ділянку залізла.

-То ж які Ваші дії призвели до такої бурхливої реакції?

-Я відступив на 50 см від її межі з боку Альти й почав рити канавку шириною та глибиною 20 см для облаштування паркану, точно такого, який Тиха поставила від «Підсінного». Але Наталія Григорівна заявила, щоб я відступив на 6 м у бік Альти й звільнив їй цю ділянку. Проте я робити цього не збираюся та й згідно з Земельним кодексом такого права не маю. Коли 6 травня я розпочав роботи зі встановлення паркану, Тиха приїхала й почала провокувати конфлікт. Вона викликала поліцію, але не тому, що я нібито засипав Альту, як написала у ФБ, а через напад на неї. Буцімто робітники, які рили траншею, тримали мене за руки, а депутат Саулко бив її арматурою. Звичайно, це повна нісенітниця.

-У своєму пості Наталія Тиха написала, що на захист річки стали підприємці та воїни АТО…

-Там була сама Наталія Григорівна, її чоловік, дочка і зять. Пізніше підійшов власник «Підсінного» Сергій Захарчук, але його цікавило лише те, чи не засипав я під час земельних робіт трубу, яка йде від його будівлі до Альти. Коли розгорівся конфлікт, ми звідти пішли, а Тиха чи хто там із нею був, ту прокопану канавку засипали. Безумовно, я виберу час і здійсню задумане, поставлю паркан, відгородившись від Тихої.

Яка, на Вашу думку, мета цього намагання Вас скомпрометувати?

– Думаю, що мета одна: щоб я звільнив цю ділянку для підприємця Тихої.

– Що Ви вже зробили на цій ділянці і що плануєте?

– Кілька днів тому я найняв екскаватор, який трохи почистив дно біля мосту і весь непотріб вигорнув нагору. Тобто, я не засипав річку, а навпаки, дещо почистив її. Те сміття та мул, які вигорнув екскаватор і які сфотографувала Тиха як нібито доказ мого самоуправства, я вже вивіз. Чистити далі поки що не буду, остерігаючись того, що все сміття з річки піде під дорогою на другий бік або ж повністю заб’є прохід води під Шкільною.

Планую зміцнити правий берег Альти в межах своєї ділянки, поклавши на берег у якості фундаменту дорожні плити і виклавши на них стіну з червоного кварцу. Від берега на ділянці буде зроблена зелена зона. Безумовно, розчиститься русло біля переходу через Шкільну, тільки не до другого берега Альти, а до бережка під дорожнім насипом. Можливо, на тому бережку облаштую фонтан.

– А цей прохід чи тунель під вулицею, він не забитий?

– Звичайно, забитий сміттям, корчами, скатами. Наскільки – це треба подивитися і з іншого боку вулиці, тоді картина стане яснішою. Це вже робота влади та спеціалістів-гідрологів. Для проведення очистки й розширення русла, а також укріплення берега необхідно буде поставити шлюз на 6-10 м. Він дасть можливість за потреби піднімати й опускати воду, розчищаючи русло Альти.

БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ

БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ

-У багатьох людей виникає запитання, який Ваш інтерес наводити тут порядок за свої власні кошти

– Образно кажучи, я хочу, щоб не лише в моїй хаті та у дворі, а й біля мого двору був лад. І щоб моя тимчасова споруда, яка стоятиме, я ще не знаю, під який вид діяльності, була красивою та сучасною, і знаходилася на облагородженій території. Я готовий побудувати будь-який соціальний об’єкт, який захоче громада чи запропонує влада. Між іншим, до тимчасових споруд немає вимоги ставити їх не ближче, ніж за 25 м від річки. Це вимога лише до каптальних будівель. Однак моя споруда по плану стоїть саме за 25 м. Я готовий побудувати тут готель. Готовий побудувати спортивний комплекс. Тут можна буде займатися фітнесом, культуризмом, танцями. На березі можна облаштувати причал із човнами, байдарками, катамаранами, водними велосипедами. А на схилі дороги, над тунелем, праворуч і ліворуч від нього, планую посадити дерева і зробити таким чином зелену зону. Одним словом, це не буде чисто комерційний проєкт.

– Ви озвучували ці плани меру?

– Так, близько тижня тому я з ним розмовляв на цю тему. Тарас Вікторович не був проти, принаймі, на словах. Єдине, чого він остерігався – обурення громадськості. Проте я його запевнив, що нічого протизаконного робити не збираюся.

– Які Ваші подальші кроки в питанні благоустрою

– Першим ділом слід зробити проект на шлюз та на кам’яну стіну. Для його виготовлення я планую запросити такого досвідченого і знаного фахівця, як колишній головний архітектор міста Микола Михайлович Андрієнко. Свого часу він будував цей житловий масив, знає це водоймище. Впевнений, що з його допомогою ми зробимо на березі Альти красивий соціальний об’єкт на облагородженій території. Цей комплекс стане перлиною Переяслава.

Бесіду вів Олександр МАТВІЄНКО

БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ

БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ

БЛАГОУСТРІЙ НА БЕРЕЗІ АЛЬТИ