МОЗ пропонує оновити автомобільні аптечки

Міністерство пропонує змінити набір ліків в автоаптечкою за європейським зразком

Востаннє склад автомобільної аптечки переглядали 20 років тому – в них входила зеленка, валеріана, марганцівка, активоване вугілля і мірний стаканчик. МОЗ України вирішив виправити ситуацію, скориставшись європейським досвідом.

Експерти з невідкладної допомоги стверджують, що матеріали в аптечках українського виробництва – неякісні. Для порівняння вони показали аптечку європейського зразка.

Така автомобільна аптечка укопмлектована джгутом-турнікетом, еластичними бинтами, в тому числі і кровоспинними, а також м’якими шинами і навіть термопокривалом.

МОЗ пропонує набір ліків в автоаптечкою змінити за європейським зразком: таблетки і джгути – прибрати, при цьому додати плівку-клапан для штучного дихання, і термоодеяла, щоб при необхідності зігріти потерпілого.

“В аптечках будуть ці речі, які дійсно потрібні при ДТП. Це бинти, серветки стерильні, бинти еластичні, це те, що допоможе зупинити кровотечу елементарно – ми цим можемо користуватися. Пластир різного виду … турнікет, який зупиняє кровотечу. Не джгут, а турнікет, що закручується”, – розповів заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Аптечка у відпустку: які препарати варто взяти з собою

Коштувати оновлена аптечка буде не менше шестисот гривень, але ось коли депутати розглянуть законопроект – поки невідомо.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *