“МОЯ ЗЕМЛЯ МЕНІ ДОРОЖЧА, НІЖ ВСІ БЛАГА РОСІЇ”: РОГОВЦЕВА ВІДВЕРТО ПОГОВОРИЛА З УКРАЇНЦЯМИ

Видатна акторка зізналася, чому стільки часу приділяє військовим і зоні АТО.

Легенда українського театру й кіно Ада Роговцева напередодні творчого вечора з нагоди свого 80-річчя влаштувала прес-конференцію. Котра перетворилася радше на життєві настанови акторки українцям, ідеться в сюжеті ТСН.

“Добре, коли довго живеш, але це випробування. Дійсно треба чекати кращих часів і щось для цього робити, щоб їх наблизити”, – зізналася вона. Її особистою відповіддю стала допомога пораненим військовим у шпиталях. “Принести книжки, поспіклуватися – хоч отаке, отакусеньке зробіть, але це треба зробити! Тут відкривається серце. Воно не розривається – воно розкривається назустріч”, – пояснила видатна українка.

На її думку, українське суспільство має подолати байдужість. “Коли будуть казати, що загинули двоє чи один, тоді не будуть люди думати: ну добре, що не три, а зупиниться на хвилинку серце, бо загинув один – загинув один, щоб сьогодні йшов сніжок і ми ковзалися. Зараз я так живу, я дуже така настирна, мені хочеться все розворушити”, – зізнається вона.

Свої 80 років легенда українського театру й кіно відсвяткувала на сцені ще 16 липня, а от великий творчий вечір Мінкульт вирішив улаштувати у розпал театрального сезону – вже найближчої пятниці. Ніяких репетицій чи спеціальних підготувань не передбачено – вечір пройде у закритому форматі, а вхід буде лише за запрошеннями. Там зіграють уривки з вистав Роговцевої останніх років – для цього орендували театр Івана Франка та запросили студентів театральних вишів, бійців, волонтерів, поранених зі шпиталів. Акторка про свої здобутки говорить скромно. “Я дякую Богові. Не те, що я хвалюся – це велика загадка, чого це так відбувається. І я щаслива”, – каже вона.

Усі роки війни Роговцева їздить у зону АТО, передає кошти для поранених у шпиталі – саме за це в Росії цього липня її заочно засудили до ув’язнення на три роки. Сама Роговцева давно відмовилась од поїздок у ворожу країну, а про артистів, що їздять заробляти в Росію, говорить, що це їхній особистий вибір між грошима й гідністю. “Вони ж мене дуже любили в Росії. І як в одну хвилиночку все змінилося. Як тільки ти говориш: моя Батьківщина, моя земля мені дорожча, ніж всі блага, які ви мені пропонуєте – я них під криміналом”, – дивується вона. Також Роговцева ділиться мрією про завершення війни та бажає українцям не занепадати духом. “Відчай – це великий гріх перед Богом. Поки живеш, ти комусь потрібен. Якщо ти людина, то тримайся”, – наголосила вона.