Місцеві вибори 2020: у “Слузі народу” пояснили особливості формату

Проєкт закону про перші місцеві вибори у громадах 2020 року передбачає виборчі системи, які залежатимуть від кількості жителів у населеному пункті.

Орієнтуватимуться на 90 тисяч людей. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, пише “Громадське”.

До Ради вже внесли доопрацьований проєкт Виборчого кодексу, однак розділ про місцеві вибори набуде чинності вже після виборів у 2020 році. Найближчі місцеві вибори регулюватиме спеціальний закон, який ще розробляється.

У містах, в яких мешкає понад 90 тисяч людей, вибори пройдуть за пропорційною системою з відкритими списками. У населених пунктах, в яких мешкає менш як 90 тисяч, вибори відбуватимуться за мажоритарною системою,
– пояснив Клочко.

Голова комітету також зазначив, що там, де вибори проходитимуть за мажоритарною системою, зможуть балотуватись як кандидати-самовисуванці, так і висуванці партій.

Чергові місцеві вибори в Україні повинні були б відбутися 25 жовтня 2020 року. Згідно з наразі чинним законодавством на місцевих виборах голосуватимуть за нових депутатів і голів міських, районних, сільських та селищних рад.

У президента не раз заявляли, що вибори можуть відбутись раніше

  • Зокрема, віцеспікер  заявляв, що в команді Володимира Зеленського розглядають питання про дострокові вибори до органів місцевого самоврядування, аби “повністю змінити систему влади”.
  • лідер партії “Слуга народу”  сказав, що місцеві вибори відбудуться у 2020 році, а от коли саме – залежить від місцевих органів влади.
  • У “Слузі народу” теж допускають дострокові місцеві вибори після завершення процесу формування місцевих громад. За прогнозами партії, децентралізація має завершитись саме навесні.
  • Сам Зеленський щодо дострокових місцевих виборів висловився коротко: “Не розслабляйтесь”.
  • Водночас голова фракції “Слуги народу” у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що партія не готова до місцевих виборів навесні 2020 року.