Мінрегіон розробив класифікацію обмежень у використанні земель

Міністерство розвитку громад і територій України розробило класифікацію обмежень у використанні земель, що встановлюються комплексним, генеральним планами, детальним планом територій (ДПТ). Підготовлений відомством проект урядової постанови про затвердження класифікації оприлюднено на сайті Мінрегіону.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, постанова розширить перелік обмежень використання земельних ділянок, які встановлюються на основі інших нормативно-правових актів або заяв зацікавлених осіб, передає Інтерфакс-Україна.

Класифікація передбачає виділення обмежень, які встановлюються виключно комплексним планом просторового розвитку території громади, генпланом населеного пункту, ДПТ, а також обмежень, які можуть встановлюватися зазначеними документами в певних параметрах, якщо не встановлено інший документацією. Так, в перший список обмежень входять території в межах червоних, зелених, блакитних, жовтих ліній, в лініях регулювання забудови, ділянки для розміщення соціально важливих об’єктів.

Обмеження у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території, у відповідності до параметрів, визначених нормативними документами, в разі якщо вони не встановлені іншою документацією:

охоронна зона навколо (вздовж) об’єкта транспорту;

охоронна зона навколо (вздовж) об’єкта зв’язку;

охоронна зона навколо (вздовж) об’єкта енергетичної системи;

санітарно-захисна зона об’єкта;

санітарна відстань (розрив) від об’єкту;

санітарно-захисна смуга об’єкта водопостачання;

перший пояс зони санітарної охорони джерел та об’єктів централізованого питного водопостачання (суворого режиму);

прибережна захисна смуга вздовж річок, навколо водойм та на островах;

прибережна захисна смуга вздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах;

берегова смуга водних шляхів;

пляжна зона.

При цьому для охоронних територій близько об’єктів транспорту, зв’язку, енергосистеми, санітарно-захисних зон, прибережних захисних ліній водойм, пляжних зон та інших земель можуть застосовуватися в тому числі інші обмеження.

Згідно з проектом постанови, відомості про встановлені обмеження будуть вноситися до Державного земельного та містобудівного кадастру.

Затверджена до набрання чинності Класифікацією містобудівна і землевпорядна документація та встановлені ними обмеження зберігатимуть чинність до початку застосування рішення відповід

ного органу місцевого самоврядування про затвердження нового комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території.

Передбачається, що відомості про межі обмежень у використанні земель, встановлених у відповідності до цієї постанови, підлягають внесенню до інформаційних систем Державного земельного та містобудівного кадастру. Це дасть змогу спростити доступ державних органів влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб до інформації про наявні обмеження у використанні земель при плануванні своєї діяльності та очікуваних доходів і витрат.

Нагадаємо:

У червні 2020 року Верховна Рада прийняла законопроект №2280, яким пропонується врегулювати питання встановлення меж і комплексного просторового планування територій громад.

Довідково:

Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру