Метеорологи оприлюднили карту з показниками висоти снігового покриву в Україні 12 лютого

Метеорологи Українського Гідрометцентру оприлюднили карту з показниками висоти снігового покриву в Україні станом на 8:00 12 лютого. Мапу поширили на сторінці Гідрометцентру у Facebook.
Метеорологи оприлюднили карту з показниками висоти снігового покриву в Україні 12 лютого

Найбільший покрив зафіксували в Івано-Франківській області — 112 см та в Ужгороді — 87 см. Високі показники також на Чернігівщині (49 см), Тернопільщині (42), Львівщині (48) та Житомирщині (40).

У Києві та області замети складають 36 см у висоту. Найменше снігу випало на сході та півдні. У Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях та у Криму снігу немає, а на Херсонщині сніговий покров становить менш як 1 см.

Тим часом через прогнозоване ускладнення погодних умов — випадіння значного снігу, снігу з дощем, налипання мокрого снігу, ожеледицю на дорогах — утворилася небезпека виникнення надзвичайних подій.

В «Укргідрометцентрі» прогнозують на 12 лютого у більшості областей сніг, хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с, окрім південного сходу та сходу. На Сумщині, Полтавщині, Кіровоградщині місцями налипання мокрого снігу, ожеледь. У Карпатах температура становитиме -20°С.

Упродовж 12 і 13 лютого в Україні очікується значне зниження температури, а 13-14 лютого — поступове припинення опадів і послаблення вітру. 14-18 лютого будуть зберігатися значні морози.

Наслідки хуртовин

Рятувальники пишуть, що протягом доби 11 лютого вивільнили зі снігових заметів 254 транспортні засоби (з початку негоди — понад 802), зокрема 5 карет швидкої та 5 автобусів. Також вони надали допомогу 357 людям (з початку негоди — приблизно 1,2 тис. людей).

Через негоду без електроенергії залишилися 86 населених пунктів у шести областях. А у Волинській та Львівській областях діють обмеження на рух вантажівок деякими дорогами.

Як уникнути переохолодження?

У Міністерстві охорони здоров’я опублікували рекомендації на час несприятливих погодних умов.

  • Одягатися тепло та багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофтин замість однієї теплої, щоб не спітніти. Якщо стане спекотно, завжди можна зняти одну з одеж. «Правильний» зимовий одяг складається з трьох шарів: білизна (спідня білизна, колготки, термобілизна), середній шар (светр, кофта тощо), верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички). Обирайте взуття з товстою підошвою.
  • Захищайте відкриті ділянки шкіри: вдягайте рукавички, а ніс та вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром.
  • Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло й уникнути обмороження.
  • Поїжте перед виходом на вулицю, бажано щось висококалорійне.
  • Пийте достатньо рідини. Якщо плануєте довгу прогулянку — візьміть із собою термос із чаєм.
  • Заходьте щогодини до теплого приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
  • Зробіть прості вправи для рук або ніг аби посилити кровообіг у судинах, що замерзають. Так само рухайте пальцями ніг.
  • Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше переохолоджується.
  • Відмовтеся від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Нікотин — також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.
  • Не торкайтеся металу та відмовтеся від металевих прикрас. Ви ризикуєте обморозити шкіру на місці контакту.
  • Якщо плануєте довгу поїздку або прогулянку, стежте, щоб ваш телефон був заряджений, а автівка заправлена.

Ознаки переохолодження: тремтіння, «воскові» плями, оніміння, виснаження, втрата пам’яті, нечітка вимова, млявість, сонливість. У дітей ознаки переохолодження можна помітити, якщо їхня шкіра яскраво-червона та холодна, а вони самі дуже мляві.

Перша допомога при переохолодженні — зайти у тепле приміщення, зігрітися, випити теплий напій та поїсти. Якщо ж температура тіла нижча за 34 градуси, то потрібна госпіталізація.