Мінкультури закликає УПЦ (МП) припинити співпрацю з бойовиками

Мінкультури закликає керівництво Української православної церкви (МП) та її вірних публічно засудити військову агресію Російської Федерації проти України, визнану на міжнародному рівні та припинити співпрацю з бойовиками.

Про це йдеться у заяві відомства щодо фактів співпраці вищого духівництва Луганської єпархії Української православної церкви (МП) з керівництвом сепаратистської організації «ЛНР».

«Починаючи з 2014 року, у відкритих джерелах інформації Міністерство культури фіксує матеріали, що вказують на факти відвертої співпраці представників кліру та вищого духовенства Української православної церкви (УПЦ), які перебувають на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях, з представниками проросійських терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». Останній факт цієї ганебної тенденції, що є нормою в середовищі кліру УПЦ (МП), був зафіксований в окупованому Луганську», – йдеться у заяві.

На початку травня луганською сепаратистською інформаційною агенцією «Істок» на власному сайті, було оприлюднене інтерв’ю А.Ліцоєва, очільника так званого Комітету у справах релігії та духовності терористичної організації «ЛНР».

В своєму інтерв’ю чиновник-сепаратист прямо говорить про те, що створенням «комітету», а також призначенням його на посаду керівника цього органу, опікувався особисто владика Митрофан (Юрчук) – митрополит Луганський й Алчевський, постійний член Священного синоду Української православної церкви (МП).

У зв’язку з оприлюдненим вище фактом, Мінкультури закликає керівництво Української православної церкви (МП) та її вірних:

– публічно засудити військову агресію Російської Федерації проти України, визнану на міжнародному рівні та припинити співпрацю з терористами, що стане реальним підтвердженням декларацій про нібито підтримку територіальної цілісності України;

– звернути особливу увагу та дати, належну канонічно-дисциплінарну та громадську оцінку системним антиукраїнським висловлюванням й діям окремих представників кліру та вищого духовенства УПЦ (МП), які зайняли відверту колабораціоністську позицію, відкрито співпрацюючи, морально виправдовуючи й духовно підтримуючи російських окупантів.

Також відомство звернулося до правоохоронних органів й запропонувало надати антиукраїнським діям та висловлюванням окремих представників кліру та вищого духівництва Української православної церкви (МП) належну правову оцінку.