МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ХОЧЕ З РЕГІОНІВ ЗАБИРАТИ 100% ПОДАТКІВ

Всеукраїнська екологічна ліга забила на сполох, адже Міністерство екології та природних ресурсів України хоче концентрувати у своїх руках не 20% екологічного податку, а всі 100%.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів 10 листопада.

Голова постійної комісії Василь Столяр розповів, що у Волинську облраду звернулася Всеукраїнська екологічна ліга з проханням відреагувати на новації Міністерства екології та природних ресурсів України.

«У зверненні Всеукраїнської екологічної ліги йдеться про те, що Міністерство екології та природних ресурсів України має намір отримувати всі кошти екологічного податку. Це пояснюють тим, що місцева влада непрофесійна та недосвідчена. Нині ж, відповідно до законодавства України встановлено, що 20% екологічного податку направляються у держбюджет, а 80% – до спеціального фонду місцевих бюджетів. Вони просять звернутися нас з офіційним листом до Верховної Ради України, аби пропоновану ініціативу не реалізовувати. Обґрунтовують це тим, що екологічний податок на місцях потрібен для реалізації природоохоронних заходів з урахуванням найбільш актуальних екологічних проблем області», – інформував Василь Столяр.

Також він додав, що поки немає відомостей про законопроект, яким пропонують відібрати податки. Голова профільної комісії запропонував взяти інформацію до відома, але поки офіційного звернення не робити.

Присутні члени комісії його підтримали.

Також під час засідання йшлося про те, що межі національного парку «Цуманська пуща» досі не встановили, у Ківерцях проблеми зі сміттєзвалищем, а у Камені-Каширському районі побільшає захисних лісів.