ПОМИЛКА ПОРОШЕНКА І ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ: ПРО ЩО ГОВОРИЛИ НА З’ЇЗДІ “НАРОДНОГО ФРОНТУ” В КИЄВІ

Партія Яценюка зібралася для того, аби визначитися з майбутнім.

Депутати з “Народного фронту” заявили, що підуть на вибори-2019
З’їзді партії “Народний фронт” відбувся в приміщенні “Мистецького арсеналу” в Києві. Рядові члени в кулуарах шукали нагоди сфотографуватися з партійним лідером Арсенієм Яценюком, а чарівні пані пригощали учасників заходу тарталетками, йдеться в сюжеті ТСН

На зібрання завітав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який обійнявся з попередником. Зі сцени Яценюк подякував і Петрові Порошенку. “Президент зробив помилку. Що я можу відповісти президенту? Стандартна відповідь в українській політиці: ми переходимо в опозицію, от вам мій кулак. Зараз я хочу відповісти Порошенко: пане президенте! Дякую за досвід”, – заявив політик.

У перших рядах з’їзду зібралися представники чинного уряду, голова парламенту та секретар РНБО. Останній звітував про свою роботу. “Розробляється нова перспективна зброя, створюється повітряний щит України, розробляються ракетні комплекси, які кращі за російські аналоги”, – запевнив Олександр Турчинов. А міністр внутрішніх справ додав, що партія готова іти на президентські і парламентські вибори, хоч досі не визначилася з персоналіями кандидатів. “Що стосується президентських виборів, наша політична сила прийматиме в цьому участь і визначиться, якого кандидата буде підтримувати, або висуне свого”, – зазначив Арсен Аваков.

Водночас Турчинов запевнив, що висувати свою кандидатуру в президенти не збирається. ”Ви знаєте, я побував на посаді президента, і мені не сподобалось. Величезна відповідальність і, знаєте, відсутність взагалі можливості жити повноцінним життям. І я, чесно кажучи, не отримував задоволення від такої роботи, але, правда, й умови були специфічні. І тому у мене нема бажання знову працювати в такому режимі, коли треба було працювати цілодобово, і фактично і 24-х годин не вистачало, а інакше працювати в таких умовах не можна. Тому нема (бажання, – ред.)”, – сказав Турчинов.

Далі слово взяв Яценюк, який похвалився привітаннями від канцлера Німеччини Ангели Меркель та голови Європейської народної партії Джозефа Доула, який потішив Арсена Петровича, назвавши того президентом. Яценюк в своїх декількох виступах задав декілька трендів, яких загалом притримувались всі виступаючі, основний з них – недооцінений подвиг «Фронту» в 2014-му, коли вдалося врятувати країну від розпаду. Несподіваний з’їзд Яценюк пояснив бажанням пояснити, що партія зробила для країни, отримавши свого часу 22% голосів і нарікаючи на те, що деякі фракції не забажали в результаті брати на себе відповідальність за коаліцію, кинувши цей страшний тягар на «Народний фронт» та Блок Порошенка.

Не оминув Яценюк легкої критики президента, на підтримку якого він свого часу розраховував, згадуючи свою вимушену відставку: «Але він зробив помилку. Але я відповім президенту наступне: «Дякую за досвід. Ми стали сильніші». Полякав президента Яценюк і повідомленням про участь «Фронту» в парламентських і президентських виборах. З деталями цієї участі партія погрожує визначитися ще в 2018-му році.

Не забув Арсеній Петрович про улюблену останнім часом тему перерозподілу владних повноважень з вимогами до президента змінити Конституцію з урізанням його повноважень: «Я звертаюсь особисто до Петра Олексійовича, ми можемо це зробити до наступних чергових виборів… Президент – це окремий інститут. Він не відноситься ні до виконавчої, ні до законодавчої, ні до судової гілки влади. І він, як арбітр, має ефективно функціонувати з усіма функціями, які дозволять йому бути гарантом Конституції та головнокомандувачем».

Але таке розділення поки не надто підтримує сам президент, про що він однозначно сказав під час послання у Верховній Раді. Посил Яценюка повторив головний міністр-«фронтовик», який виступав першим з членів уряду, – Арсен Аваков. Якщо інші члени уряду були зосереджені на демонстрації своїх досягнень, то Арсен Борисович не втримався від політичних оцінок: «Уряд Яценюка був атакований, нас лупасили як свої, так і чужі». Аваков теж має мрію: парламентську республіку «як гарантію захисту від тоталітарного майбутнього країни і як гарантію внутрішнього балансу влади». По закінченню виступу найближчі соратники Авакова Антон Геращенко та Зорян Шкіряк першими підірвались з місць, спонукаючи всіх інших аплодувати своєму патрону.

Згодом про свої успіхи відзвітували всі міністри та секретар РНБО Олександр Турчинов, традиційно одягнутий в усе чорне. Голова Верховної Ради Андрій Парубій також похвалився прийнятими реформами. Цікаво, що Яценюк навіть поставив нашу  медреформу у приклад Штатам, де ніяк не можуть її прийняти.

«Насправді, ми показали Петру, що ще багато чого варті, він там в шоці, нас Меркель вітає, – похвалився «Главкому» один з впливових «фронтовиків».  Якщо сенс цього з’їзду був саме в цьому, то він вже себе виправдав. Але для реальної реанімації «Фронту» знадобляться куди більші зусилля, ніж суботній тімбілдінг у «Мистецькому Арсеналі».