Меркель нагадала Путіну про мінські угоди

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним закликала його стабілізувати перемир’я на сході України Про це повідомив речник німецького уряду, передає Радіо Свобода. Канцлер закликала також продовжити виконувати мінські домовленості для врегулювання ситуації на Донбасі.

У Кремлі повідомили, що в ході розмови було погоджено графік подальших контактів в нормандському форматі на різних рівнях.

  • В Україні й на Заході звертають увагу, що в той час як Київ іде шляхом виконання мінських домовленостей, Росія і підтримувані нею сепаратисти на частині Донбасу практично не виконують своїх зобов’язань.
  • У першу чергу це стосується зобов’язань щодо безпеки: виведення з території України російських військ і найманців та військової техніки і роззброєння місцевих незаконних збройних формувань, створення на непідконтрольній Києву ділянці українсько-російського кордону зони безпеки під моніторингом і за верифікації ОБСЄ тощо. Також невиконаним зобов’язанням є звільнення заручників і незаконно утримуваних осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *