Loading...

Литва, Польща та Латвія підписали заяву проти «Північного потоку-2»

Парламентарії вищезгаданих вважають, що газопровод є політичним інструментом

Спікери парламентів ЛитвиЛатвії та Польщі в неділю, 11 березня, підписали спільну заяву, застережливе колег з інших країн Євросоюзу від участі в будівництві газопроводу «Північний потік-2». Про це йдеться в документі, уривки з якого опубліковані на сайті литовського Сейму, передає DW.

«Цей проект представлений як комерційний, проте, без сумніву, він є політичним інструментом, який збільшить залежність Європейського Союзу від одного джерела енергії – від Росії», – йдеться у документі.

«Північний потік-2» слід розглядати в ширшому контексті ворожих дій Росії в кібер-просторі та її військової активності», – вважають парламентарії, вказавши, що справжньою причиною цього «політичного рішення» є припинення транзиту газу через територію України.

Як повідомляє “Польське радіо“, раніше цей лист підписали Україна і Молдова.

“Завдяки тому, що цей документ підписала група країн, а не окремі держави, такий голос більш чутний”, – зазначив журналістам спікер польського Сейму Марек Кухцінський.

“Один принцип – загальне занепокоєння про безпеку усіх країн Європейського Союзу, а також країн, що знаходяться у східній її частині. Ми хочемо співпрацювати з усіма, але хочемо також, аби шанували і турботу про безпеку громадян наших балтійських країн і Польщі. Ми всі разом підтримуємо Україну, яка у ці дні веде тяжку боротьбу за свою незалежність”, – зазначив він.

У листі наголошується, що енергетична безпека становить ключовий компонент об’єднаної і процвітаючої Європи. На думку авторів листа, незважаючи на те, що газопровід “Північний потік – 2” представляють як комерційний проект, насправді він є інструментом політики російської держави.

Польща, Литва, Україна, Латвія і Молдова закликали європейські країни гарантувати, що експлуатація газопроводу “Північний потік – 2” проходитиме згідно з правилами ЄС.

Варто додати, що Міністерство екології та природних ресурсів України має намір приєднатися до позову німецьких колег проти російського «Газпрому» та ініційованого ним будівництва трубопроводу «Північний потік-2» по дну Балтійського моря.

Також повідомлялося, що канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримує «Північний потік – 2» і вважає його суто економічним проектом.

Водночас семеро депутатів німецького Бундестагу виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік-2». На їхню думку, співпраця з Росією призведе до «розколу ЄС та втрати довіри».

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *