Кваліфкомісія суддів приховує досьє кандидатів до Верховного Суду

Активісти протестують проти приховування Вищою кваліфікаційною комісією суддів України досьє кандидатів в оновлений Верховний Суд Уркаїни.

Про це повідомляє Центр політичного креативу.

«Відповідно до закону “Про судоустрій і статус суддів”, досьє кандидата на посаду судді повинен бути відкритим для загального доступу на офіційному сайті Вищої кваліфікаційної комісії. Втім, напередодні фіналу конкурсу – співбесід з кандидатами – кваліфікаційна комісія НЕ опублікувала жодного досьє і порушила закон», – йдеться в повідомленні.

За словами активістів, саме суддівське досьє (анкета, дані про родинні зв’язки, біографія, кар’єрний шлях, інформація про стан з декларацій за всі роки, скарги на суддів і їх пояснення, статистика розгляду справ і т.д.) містять інформацію, яка дозволяє оцінити професіоналізм і добропорядність судді.

Приховування даних ставить під сумнів сумлінність членів комісії і може свідчити про намір вибрати до Верховного Суду суддів із заплямованою репутацією, керованих і лояльних до влади.

Саме тому активісти прийшли під стіни Вищої кваліфікаційної комісії суддів з вимогою оприлюднити досьє суддів.

Нагадаємо, в лютому почалося тестування 520 претендентів у судді оновленого Верховного суду України. На даний момент Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить оцінку його результатів. Після підбиття підсумків другого етапу кандидати пройдуть співбесіду. Підсумки конкурсу повинні стати відомі до кінця березня.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *