Законопроект: за невиконання законних вимог депутата місцевої ради ВР хоче ввести штрафи

Парламент захистив статус представників низової ланки органів місцевого самоврядування. Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект № 3381 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог депутата місцевої ради. Відповідне рішення підтримали 309 народних депутатів України, передає УНН.

Законопроект пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення окремою статтею, вводить відповідальність за недотримання термінів надання відповіді на звернення /запит депутата місцевої ради, а також надання неправдивої або неповної інформації на таке звернення / запит.

Запропонована редакція нової статті складена за аналогією зі ст. 18819 КУпАП, що стосується відповідальності за порушення у відповідях на звернення/запит народного депутата України.

Нова стаття передбачає, що недотримання термінів надання відповіді на депутатський запит депутата місцевої ради, надання неправдивої або неповної інформації на таке звернення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне вчинення порушення протягом року тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Недодержання термінів надання відповіді на депутатський запит, в свою чергу, тягне за собою накладення штрафу від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів, а повторне вчинення порушення передбачає штраф від 250 до 400 неоподатковуваних мінімумів.

Напередодні Рада прийняла законопроект № 3118 про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо забезпечення дотримання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ.