У НАС КРАДУТЬ. ВІЗЬМІТЬ ДО УВАГИ

Народні депутати з «коаліційної більшості» зареєстрували проект Постанови про прийняття до відома звіту Рахункової палати за 2015 рік. Звіт на 335 аркушах з величезним переліком порушень бюджетного законодавства – готова доказова база для залучення до покарання за принесений шкоди державі.

Рахунковою палатою виявлено цілу низку випадків неефективного використання коштів держбюджету і державних цільових фондів, а також порушень і недоліків при адмініструванні доходів державного бюджету на загальну суму 22,7 млрд. Гривень (для порівняння в 2014 році – 22,5 млрд. Гривень).

Суми в мільярдах гривень: незаконне використання коштів, в т.ч. нецільове, – 6,4. (2014 г. – 5,3.), Неефективне – 6,2 (2014 р.- 14,3), порушення адміністрування доходів – 10,1 (2014 г. – 2,9).

Найбільш неефективне використання коштів встановлено в енергосфері (2,6 млрд. Грн.), В охороні здоров’я (2,4 млрд.грн.), В системі освіти (1,7 млрд. Грн) і в сфері охорони навколишнього середовища (1,3 млрд. грн).

За результатами перевірки до вищих органів законодавчої і виконавчої влади направлено 547 (!) Документів про виявлені порушення для відповідного реагування, усунення та недоліків, а також для відшкодування втрат і збитків, завданих державному бюджету. Зокрема, ВРУ отримала 130 документів, Президент України – 10, Кабмін – 101, Мінфін – 19, Генеральна прокуратура України та інші правоохоронні органи – 36, міністерства і відомства – 190.

Резонансної реакції не послідувало. Величезний масив порушень, зазначених у Звіті Рахункової палати, просто «взято до відома».

А як же кримінальна відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів? У 2015 році депутати прийняли Закон, що дозволяє встановити ще більш жорстку відповідальність за порушення законодавства, якщо документи подаються Рахунковою палатою. Але це на папері. А в реальності влада показує, що закон на розпорядників коштів платників податків не поширюється. Розкрадання наших з вами грошей триває щогодини.

І ЦЕ не карається. ПРИЙМІТЬ ЦЕ ДО ВІДОМА.

_________________________________________________________________________________

Рахункова палата це єдиний колегіальний орган, який уповноважений від імені Верховної Ради здійснювати контроль доходів і видатків Державного бюджету України. Державні рахівники перевіряють, аналізують і оцінюють, зокрема, достовірність звітності витрат бюджету, встановлення фактичного стану справ щодо цільового використання бюджетних коштів, дотримання законодавства при здійсненні операцій з бюджетними коштами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *