“Компенсація” Україні за Крим: у Росії нахабно відповіли на пропозицію Земана

Москва не має наміру компенсувати Україні анексію Криму.

Про це заявив глава комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький, коментуючи висловлювання президента Чехії Мілоша Земана про можливість фінансової компенсації Україні за захоплення Криму.

“Заяву Земана, який визнав по суті приєднання Криму до Росії доконаним фактом, можна тільки вітати. Однак його пропозиція виплатити Україні компенсацію в будь-якій формі не витримує жодної критики. Росія нічого нікому платити не буде. Крим – це не предмет торгу або угоди” , – сказав він.

Заява Мілоша Земана про необхідність “купити” згоду Києва на анексію Криму не зустріла обурення представників ПАРЄ, які отримали право на виступ за його присутності.

Після слів чеського лідера виступили депутати з Франції, Вірменії, Великої Британії та Сербії, але жоден з них не порушив цю тему, обираючи інші питання для чеського гостя. Більше того, кілька виступаючих у своїх зверненнях згадали про “мудрість” Земана, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

Так само з компліментами на його адресу виступив головуючий у ПАРЄ Роджер Гейл, який закривав засідання.

Примітно, що перелік тих, хто ставив питання, був припинений, щойно черга дійшла до представника України Владислава Голуба. Він вже встав для того, щоби поставити своє питання, але головуючий оголосив, що час вичерпаний. До завершення сесії на той момент залишалося 4-5 хвилин.

Натомість Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що висловлювання президента країни Мілоша Земана під час його виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи не відповідають зовнішній політиці чеського уряду. Про це Богуслав Соботка написав у своєму Twitter.

 “Промова Земана в Раді Європи абсолютно контрастує із нашою зовнішньою політикою, і президент не мав мандату від чеського уряду. Чеська Республіка поважає міжнародне право. Санкції ЄС проти Росії прив’язані до імплементації Мінських угод, без виконання цих угод їх не можна скасовувати” – заявив він.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *