Голова ВООЗ похвалив Україну за зниження рівня коронавірусу

У Всесвітньої організації охорони відзначили кроки України, що зробив уряд для зниження рівня коронавірусу. Водночас у ВООЗ поспівчували втратам українців через пандемію. Про це у своїй промові на форумі “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді” розповів генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус.

“ВООЗ надаватиме підтримку і надалі. Україна була однією з перших країн, що розробила план готовності та відповіді на пандемію. ВООЗ підтримує ті кроки, що ухвалив уряд для зниження рівня хвороби”, – сказав він.

Також голова ВООЗ закликав дотримуватися правил карантину: носити маски, зберігати соціальну дистанцію, застосовувати антисептик тощо.

Крім того, Гебреєсус розповів про розробку вакцин проти COVID-19.

“Декілька вакцин вже схвалено. Жодна з вакцин ніколи так швидко не розроблялася. Кількість вакцин зараз перевищила кількість осіб, що інфікувалися. Водночас понад ¾ вакцин було надано 10 країнам, які відповідають за 60% глобального ВВП. Однак майже 2,5 млрд населення не мають вакцин”, – розповів він.

Голова ВООЗ підкреслив, що Україна буде в першій хвилі країн, що отримають вакцину згідно з міжнародною програмою COVAX.

“Якщо ми не будемо стримувати вірус по всьому світу, ми повернемося до вихідного стану … Минулого тижня COVAX опублікував свій прогноз щодо розподілу вакцин … Україна є однією з країн, які будуть внесені в першу хвилю розгортання ініціативи COVAX”, – зазначив Гебреєсус.