Сестра після зустрічі із Сенцовим: Сильно постарів і схуд

Двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан після зустрічі з ним розповіла, що він схуд і сильно постарів. Про це вона написала у Facebook.

“Олег Сенцов живий, він продовжує боротьбу, хоча йому дуже важко. Він щиро сподівається, що звільнення близько, і не тільки його звільнення. Просить обходитися без маніпуляцій і брехні. Вважає, що потрібно говорити правду і не паритися про наслідки, тільки так можлива перемога”, – розповіла сестра Сенцова.

За її словами, він просить не акцентувати всю увагу на ньому і не робити з нього головного політв’язня, а розподіляти сили на всіх в’язнів.

 Двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан зустрілася із ним у російській колонії в Лабитнангі. Про це повідомляє Громадське.Як зазначає видання, востаннє сестра бачила Сенцова під час оголошення йому вироку у Ростові-на-Дону у 2014-му році.

“Я була на побаченні з Олегом Сенцовим, проговорили ми з ним дві години. Це було короткострокове побачення”, – розповіла Каплан.  За її словами, за час голодування в’язень втратив 15 кілограмів.

“Олег зараз важить 75 кг при зрості 190 см”, – пояснила його сестра.

Вона розповіла Олегу про акції на його підтримку та про те, що до голодування приєднався кримськотатарський активіст Емір Усейн Куку .

“Він дуже вдячний, що так багато дій довкола його імені, що люди не опускають руки і продовжують боротися. Але водночас, він дуже розчарований, що дуже мало уваги іншим політв’язням і вважає, що якщо звільнять його одного, це буде повний провал”, — сказала Каплан.

Крім того, Сенцов просить всіх, зокрема, українського омбудсмена Людмилу Денісову, незалежних лікарів, консулів, кримського архієпископа Климента, приїжджати не до нього, а до інших політв’язнів, за яких він бореться.

Сестра режисера розповіла, що його здоров’я на сьогодні задовільне, стан змінюється, аналізи не дуже хороші, але “нічого критичного немає”.

“Найважчий період – перші три тижні голодування. Зараз йому ставлять крапельниці. Без них він би вже не вижив”, – додала Каплан.

За її словами, Сенцов не збирається припиняти голодування та сказав, що “піде до кінця і вірить в перемогу”.

“Налаштований оптимістично, вірить, що не просто так. І вірить в перемогу”, – зауважила родичка політв’язня.

З розваг у нього телевізор. Він пише, редагує свої старі записи. Просить не відправляти йому книги, яких у нього дуже багато.

Олег Сенцов довгий час відмовляється від побачень із родичами нібито побоюючись, що потім буде важче.

“Сильно постарів і схуд. Говорили багато про що, розлучатися було важко, я розумію, чому він так довго відмовлявся від побачень”, – додала вона.

5 липня двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан зустрілася із ним у російській колонії в Лабитнангі.

Політв’язень, якого утримують у колонії “Білий Ведмідь” у Лабитнангі (РФ), з 14 травня оголосив голодування з вимогою до РФ відпустити усіх незаконно утримуваних українців.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму, а ще одного українця Олександра Кольченка – до 10 років ув’язнення у виправній колонії суворого режиму.

Міжнародні організації визнали, що справа проти Сенцова й Кольченка є сфабрикованою, та виступили з критикою на адресу РФ, вимагаючи звільнити їх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *