Гончарук: Ми до всіх корупціонерів доберемося

У Держлісагентстві відбувається повний аудит діяльності за дорученням глави українського уряду Олексія Гончарука. За словами прем’єрміністра, уже розпочався процес очищення галузі від корупціонерів. Про це він написав у своєму Telegram-каналі

“Майже місяць тому я поставив новому керівнику Держлісагентства пріоритетне завдання – провести кадрові чистки у відомстві, залишивши лише порядних співробітників. За моїм дорученням у Держлісагентстві відбувається повний аудит діяльності, а найголовніше – розпочався процес вичищення галузі від корупціонерів“, – написав прем’єрміністр.

Гончарук повідомив, що уже був звільнений керівник Закарпатського управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга, адже підтвердилися численні скарги проти нього.

Також, за словами глави уряду, після перевірки ДП “Гутянське лісове господарство” на Харківщині був звільнений його очільник Віктор Сиса. На підприємстві проводилася незаконна рубка дерев, обсяги якої оцінили у 32 млн державних збитків. При цьому борги підприємства становлять 30 мільйонів гривень. Підприємство подавало фіктивні відомості про ідеальний фінансовий стан, а також закуповувало транспортні засоби без погодження з Держлісагентством, зазначив Гончарук.

Усю отриману інформацію передали у правоохоронні органи, які проведуть повноцінне розслідування, додав прем’єрміністр.

“Нагадую всім, що правила гри змінилися. Ми до всіх корупціонерів доберемося”, – зазначив він.

Також очільник уряду нагадав, що на початку лютого стартував процес торгівлі всією необробленою деревиною на електронних аукціонах. Це повинно забезпечити прозоре ціноутворення і виведення ринку з тіні, зазначив Гончарук.

“До речі, ще восени ми запустили онлайн-реєстр заготівлі деревини та електронну мапу рубок! Відтепер кожен українець може ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок”, – йдеться у повідомленні очільника уряду.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт про інвентаризацію лісів.

Серед осоновних завдань національної інвентаризації лісів:

  • збір та узагальнення інформації про стан та динаміку лісів та лісових ресурсів з використанням статистичних методів;
  • забезпечення органів державної влади оперативною інформацію про стан лісів та лісових ресурсів;
  • надання матеріалів до державного лісового кадастру, державної системи моніторингу довкілля та для потреб міжнародної звітності України про ліси.

У Кабміні переконані, що завдяки проведенню інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів лісових насаджень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *