Гройсман – корупціонерам: Бити буду публічно

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає оголошену урядом кампанію проти контрабанди справжньою “війною проти сірих схем і нечесних підприємців та контролерів”.

Про це він сказав 10 вересня в Одесі під час наради за участю керівників митних підрозділів ДФС та представників ділових асоціацій, інформує “Урядовий портал“.

“Всі, хто робить країну біднішою, мають на собі відчути невідворотність змін і нашу принципову позицію. Я оголосив пряму війну цій контрабанді. І це не питання мільярд плюс чи мільярд мінус. Це питання сили країни”, заявив Гройсман.

Прем’єр каже, що після початку кампанії зростання щоденних платежів склало 1,5 млрд грн.

 “І я знаю точно, що це не межа”, – сказав Гройсман.

“Наше завдання зробити Україну сильнішою. І або ми здатні працювати в цих умовах, або треба робити кадрові ротації і посилення, аби забезпечити тенденцію до зростання. Друзі, завершуйте (грабувати країну). Бити буду публічно”, – заявив прем’єр.

Як повідомлялося, 16 липня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ виявила правопорушення, пов’язані з виконуючим обов’язки керівника Державної фіскальної служби Мирославом Проданом, який є ставлеником Гройсмана.

Сам Продан заяви Луценка про зловживання в ДФС назвав фейком.

“Якщо до мене є запитання – я готовий давати відповідь. Мені нічого приховувати.Але не бачу сенсу коментувати плітки та “сенсаційні факти”, які все більше і більше вкидаються в інформаційний простір”, – зазначав Продан.

 За його словами, вже ніхто не приховує, “що все це навмисно фабрикується і розповсюджується”.

“Не сумнівайтесь, таких фейкових “фактів” буде вкидатись усе більше. В мене навіть немає ілюзій з цього приводу, тому що позиція уряду залишається незмінною – разом із поліцією ми посилюємо тиск на “чорний” та “сірий” бізнеси, контрабандні потоки”, – стверджував він.

В свою чергу прем’єр-міністр заявив, що особисто в нього претензій до Продана немає.

Кабінет міністрів 5 вересня звільнив виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби за його власною заявою.

“В.о. голови ДФС прийняв рішення звільнитися за власним бажанням, уряд це рішення підтримав”, – сказала в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова 5 вересня.

За словами Маркарової, Продан пішов у відставку, щоб не було конфлікту інтересів, оскільки Кабмін планує провести конкурс на посаду глави Фіскальної служби і Продан збирається в ньому брати участь.

 “Питання, про яке ми з вами вже давно дискутували, це проведення конкурсу на позицію глави ДФС. Проведення такого відкритого та прозорого конкурсу є дуже важливим для подальшої реформи, в тому числі ДФС. Сьогодні уряд ухвалив рішення про початок та оголошенні такого конкурсу”, – заявила вона.

Маркарова також зазначила, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Національній службі з питань держуправління і Міністерству фінансів розпочати процедури з проведення такого конкурсу.

“До проведення конкурсу виконувати обов’язки глави ДФС буде Олександр Власов“, – сказала вона, уточнивши, що новий керівник 3 роки очолював спецпідрозділ податкової міліції ДФС “Фантом”.

Водночас Продан пояснив, що звільнився, щоб узяти участь у конкурсі на посаду глави Фіскальної служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *