Депутати Рівного вимагають cкасувати додаткову плату за газ

У Рівному “доставка газу” дорожча, ніж у сусідніх областях

Скасувати плату за розподіл газу та скасувати відповідну постанову НКРЕКП вимагає спеціальна комісія Рівнеради, яка досліджувала механізм розрахунку додаткового тарифу. З січня українці отримують дві платіжки за газ, і вартість транспортування у Рівному виявилася вищою, ніж у сусідніх областях та навіть у столиці, розповідає Еспресо.TV з посиланням на місцеве Радіо Трек.

“Тариф на розподіл газу не тільки внесли в окрему платіжку, а й збільшили, як кажуть експерти, на 40%. А в липні цінник може зрости ще на 20%. Тарифи у кожному регіоні різні. Скажімо, якщо у Києві тариф 33 копійки на розподіл кубу, у Тернополі 39 копійок, у Шепетівці 67 копійок, у Рівному – 1 гривня 20 копійок! У всіх областях навколо нашого міста – Волинь, Хмельницький, Тернопіль, Львів – тариф менший”, – зазначає голова комісії Людмила Туровська.

Проте, що найголовніше – власниками газорозподільної системи є фізичні чи юридичні особи та громада міста. А газовики лише користуються трубами, продовжилаТуровська:

“Ні “Рівнегаззбут”, ні оператор “Рівнегаз” – не є власниками газорозподільних мереж (далі – ГРМ, – ред.). Об’єкти ГРМ побудовані за бюджетні кошти або за кошти приватних суб’єктів господарювання”.

Отже, очільниця комісії озвучила висновки:

“Нам треба не просто об’єднувати знову дві платіжки, як каже міністр Оржель, а й не збільшувати величину тарифу на газ як з доставки – так і з розподілу. Вибачте, як нам обіцяли під час виборів. І бажано пригадати передвиборчу обіцянку щодо звільнення від “комуналки” тих, кому за 70 років. Ми ж це все чули”.

Більше того, якщо громадянин хоч раз оплатив платіжку – вважається, що він погодився з тарифом, зазначила Туровська.

Своєю чергою міський голова Рівного Володимир Хомко додав, що спілкувався з даного приводу із керівником “Рівнегазу” Петром Дубасом.

“Він пояснив, що ідея реформи – змога у майбутньому обирати постачальника газу. Це, буцімто, створить конкуренцію і призведе до зниження вартості доставки. А високий тариф спричинила велика протяжність труб на території області”, – пояснив мер.

Зрештою, міські депутати підтримали два звернення до президента Володимира Зеленського, прем’єра Олексія Гончарука та НКРЕКП щодо скасування тарифу на транспортування блакитного палива.

До звернень додали і висновки комісії.