Глава “Нафтогазу” готовий свідчити щодо Джуліані у США

Про це йдеться в інтерв’ю Коболєва американському виданню Time

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв готовий дати свідчення у федеральному розслідуванні США щодо адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані.  Коболєв: “З великою ймовірністю мене запросять для дачі свідчень у цій справі”. “Якби мене покликали, я був би готовий приїхати і дати свідчення”.

 За повідомленнями ЗМІ, федеральні прокурори розслідують можливі порушення Джуліані щодо фінансування виборчих кампаній і незаконного лобіювання.

Зазначалося, що розслідування пов’язане з федеральним справою проти двох соратників Джуліані, Ігоря Фрумана і Лева Парнаса, яким минулого місяця були пред’явлені звинувачення в можливому порушенні законів про фінансування виборчої кампанії.

Заплановані закриті свідчення Коболєва, про які раніше не повідомлялося, можуть пролити світло на недавні твердження керівників енергетичних служб США і України про те, що Парнас і Фруман намагалися використовувати свої зв’язки з Джуліані та адміністрацією Трампа для заміни керівництва Нафтогазу, пише Time.

На питання, чи готовий він надати прокурорам інформацію про Джуліані чи про Парнаса і Фрумана, Коболєв відповів: “Обох. Все пов’язано”.

При цьому глава правління “Нафтогазу” не став говорити, що саме готовий розповісти слідчим.

“Я не хотів би випереджати мої свідчення”, – сказав він.

Видання зазначає, що свідчення Коболєва можуть з’явитися після свідчень іншого керівника “Нафтогазу”, Андрія Фаворова, які він дав слідчим у четвер в Нью-Йорку.

Коболєв перервав інтерв’ю в своєму офісі в Києві, сказавши, що хоче подзвонити Фаворову і запитати, як пройшла його бесіда з федеральними слідчими.

“Він закінчив вчора… Він сказав, що це був дуже незвичайний досвід… Він сказав, що ніколи не проходив подібних питань. Я також чув, що ці хлопці дуже, дуже жорсткі, прокурори південного округу. Вони одні з кращих у штатах”, – сказав Коболєв після телефонної розмови в середині інтерв’ю.

Передісторія:

  • 10 жовтня у США заарештували двох бізнесменів Льва Парнаса й Ігоря Фрумана – уродженців України й Білорусі, – які були спонсорами виборчої кампанії чинного президента США Дональда Трампа. Їх звинувачують у порушенні правил фінансування виборчих кампаній.
  • За даними ЗМІ, з кінця 2018 року Фруман і Парнас представили Джуліані декільком українським прокурорам для обговорення справи Хантера Байдена – сина “демократа” Джо Байдена.
  • Медіа повідомляли, що колишні генпрокурори України Віктор Шокін і Юрій Луценко “злили” Трампу компромат на його потенційного конкурента на виборах 2020 року Джо Байдена.
  • Фруман і Парнас лобіювали звільнення посла США в Україні Марі Йованович, яку Трамп зняв з посади цієї весни. За даними журналістів, Парнас і Фруман шукали зустрічі з Володимиром Зеленським під час його інавгурації.
  • За даними Reuters, Парнас і Фруман працювали на українського олігарха Дмитра Фірташа.
  • За даними Associated Press, Фруман і Парнас намагались впливати на призначення членів правління “Нафтогазу” з метою подальшого підписання вигідних контрактів для своїх компаній. Вони нібито просували ідею заміни Андрія Коболєва на посаді голови правління НАК Нафтогаз на Андрія Фаворова, менеджера газової компанії.
  • Міністр енергетики США Рік Перрі спростував повідомлення про те, що США тиснули на Україну з метою ввести певних людей до складу правління “Нафтогазу”, заявивши, що він лише рекомендував деякі фігури на прохання українського уряду.
  • 12 жовтня стало відомо, що прокуратура в США розслідує можливе порушення закону з боку Рудольфа Джуліані під час його діяльності в Україні.
  • Соратники Джо Байдена ініціювали процедуру імпічменту Трампа.