Forbes викриває фальшиві новини російського інформагентства
Перед відходом президент США Барак Обама може завдати ще один удар по Росії і ще більше погіршити те, що залишилося від відносин між Вашингтоном і Москвою. Так кажуть в російських новинах. Правда? Брехня? Або труднощі перекладу?
Про це пише Кеннет Рапоза в статті “Фальшиві новини в Росії:” Обама погрожує санкціями через роль Росії в Сирії “, опублікованій на сайті видання Forbes.
В середу РІА Новини повідомили, що офіційний представник Білого дому Джош Ернест говорив про можливість введення нових санкцій проти Росії через ситуацію в Сирії. “Необхідно розглянути цілий ряд питань, в тому числі деякі з фінансових санкцій, які Сполучені Штати можуть ввести спільно з нашими союзниками. Я б точно цього не виключав “.
Це не перший раз, коли РІА Новини, зараз відомі як Sputnik International, публікують повідомлення про те, що Ернест попереджає про введення санкцій. Така публікація з’являлася також 6 жовтня.
Але в понеділок під час прес-конференції Ернеста, слово “санкції” у розмові про Росію не з’являлося. Росія була згадана в цілому 8 разів, все – щодо її повітряних нальотів в Алеппо на сили, що виступають проти Асада.
Ось його цитати про Росію.
Щодо того, що буде з силами, які виступають протии Асада, якщо вони не покинуть Алеппо. “Все, я можу сказати про це, ми знаємо, що це була стратегія сирійського уряду, підтримуваного російськими та іранцями , він мали намір бомбити мирних громадян, поки ті не підкорятимуться. І головною метою більшої частини цієї кампанії бомбардувань був схід Алеппо. Це кривава тактика. Ганебна … Але ні сирійська, ні російська, ні іранська сторона не висловили готовність брати участь у цьому процесі, хоча це могло б привести до певного результату. Сподіваюся, це зміниться. Сподіваюся, ми можемо досягти більшого прогресу. І, сподіваюся, росіяни покажуть свою зацікавленість в цьому. І ми б вітали це зміна. Але втрачено занадто багато життів, і, так, це правда, ще більшу кількість людей схильні до ризику через ганебної тактики, яку регулярно застосовують сирійці за підтримки російських і іранців “.
Щодо стурбованості Вашингтона через захоплення Алеппо такими терористичними групами, як Фронт ан-Нусра. “… Це відображення готовності російського уряду і іранців піти на ризик і посилити участь в трясовині, все заради того, щоб досягти мети і зміцнити свій вплив в регіоні. І це піднімає глибокі моральні проблеми. І також сприяє ізоляції Сирії, Росії та Ірану практично від усього світу, який глибоко стурбований продовженням насильства в цій зруйнованій війною країні “.
Про те, що стосується дій Вашингтона щодо Росії через Сирію.
“Зусилля США зараз носять дипломатичний характер. І ми вже говорили, з самого початку цього конфлікту, що військового розв’язання немає. Єдине можливе рішення – дипломатичне. І якийсь час, Сполучені Штати, за допомогою історичних і наполегливих зусиль держсекретаря Джона Керрі, були зосереджені на тому, щоб досягти двосторонньої угоди шляхом переговорів з росіянами. Але знову-таки, незважаючи на його наполегливі зусилля, такого роду рішення ми не знайшли. Але держсекретар Керрі непохитний і продовжує просувати багатостороння угода, щоб спробувати покласти край насильству, або, по принаймні, зменшити його, і не дозволити величезній кількості невинних сирійців опинитися в небезпеці кривавої кампанії бомбардувань “.
У вівторок офіційний представник держдепартаменту Марк Тонер заявив, що Росія і США ведуть переговори по Сирії, але не згадував санкції. Проте, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров знову висловив сумніви в місцевій пресі щодо успіху переговорів, оскільки Сполучені Штати продовжують підтримувати сили, що виступають проти Асада, і пов’язані з джихадистами в таких зруйнованих війною містах, як Алеппо.
Влада Німеччини, Франції, Італії, Канади і Великобританії також заявили про свою готовність ввести санкції проти союзників президента Сирії Башара аль-Асада. Іншими словами: проти Росії і Ірану.
Обраний президент Дональд Трамп пообіцяв зробити те, що Обама обіцяв в свій перший рік в офісі, – відновити відносини з Москвою. Відносини США з Росією охололи приблизно в 2013 році, коли такі переконані антиросійські республіканці, як Джон Маккейн, допомогли провести так званий закон Магнітського. Ухвалення закону спричинило за собою введення санкцій відносно десятків окремих росіян, в тому числі обраних чиновників, вони отримали заборону на в’їзд в США і на зберігання активів в американських банках. Закон був названий на честь російського адвоката Сергія Магнітського, який загинув в російській в’язниці. Він був аудитором в американському хедж-фонді Hermitage Capital, який належав інвестору Біллу Браудеру, який в даний час проживає в Лондоні. Закон Магнітського привів до відповідних санкцій, Росія заборонила в’їзд американським політикам, яких вважала “військовими злочинцями” через політику у війні в Іраку, яка ґрунтувалася на сумнівних заявах про наявність у Саддама Хусейна зброї масового знищення.
Відносини Росії і США охололи ще більше, після того, як Москва анексувала Крим, раніше автономну область в Україні, розташовану на березі Чорного моря, яка була єдиним тепловодним морським портом Росії. Вашингтон ввів санкції щодо російських фінансових і енергетичних компаній влітку 2014 року. З тих пір санкції залишаються в силі.