Експерти вияснили за який розмір заборгованості можна позбутися електроенергії

Українці накопичують борги за комунальні послуги, причиною тому – високі тарифи на енергоресурси та низький рівень доходу громадян.

У 2016 році була змінена вартість природного газу, значно подорожчало централізоване опалення та гаряче водопостачання. Також на поточний рік заплановано 2 етапу підвищення вартості електроенергії – один відбувся в березні, а другий буде у вересні.

При наявності комунальних боргів компанії-постачальники ЖКП можуть припиняти постачання споживачам послуги або звертатися в суд для стягнення боргів.

Портал Domik.ua дізнався, за яку суму боргу постачальник електричної енергії може припинити надання послуги. У Правилах користування електроенергією не вказано розмір боргу, який може послужити приводом припинення енергопостачання. Енергопостачальник має право вирішувати це питання самостійно.

Відзначимо, що перш ніж припиняти постачання послуги, компанія повинна відправити споживачеві повідомлення про відключення електрики. І якщо борг не буде погашено протягом 30 днів, то після цього терміну компанія може призупинити надання послуги.