Для подорожуючих ЄС планує запустити систему COVID-сертифікатів

ЄС хоче запустити систему COVID-сертифікатів. Вони дозволять подорожувати тим, хто зробив щеплення проти коронавірусу, і хто перехворів.  «Зелений» сертифікат буде доказом вакцинації, негативного тесту на COVID-19 або одужання, повідомляють на сайті Європейської комісії.

Сертифікат видаватимуть як у паперовій, так і в електронній формі. Також він буде включати QR-код для забезпечення безпеки і достовірності сертифікату.

«Цифровий зелений сертифікат пропонує рішення для всього ЄС, яке гарантуватиме, що громадяни ЄС отримують вигоду від узгодженого цифрового інструменту для підтримки вільного пересування в ЄС. Це гарне повідомлення на підтримку одужання. Наші ключові цілі – запропонувати простий у використанні, недискримінаційний і безпечний інструмент, що повністю забезпечує захист даних. І ми продовжуємо працювати в напрямку міжнародного зближення з іншими партнерами», – віце-президент по цінностям і прозорості Віра Йоурова

Ключові елементи регулювання, запропоновані Комісією

Доступні і безпечні сертифікати для всіх громадян ЄС:
Цифрови «зелений» сертифікат буде охоплювати три типи сертифікатів:

  • сертифікати про вакцинації;
  • сертифікати тестів (тест NAAT / RT-PCR або експрес-тест на антигени);
  • сертифікати для осіб, які видужали від COVID-19.

Сертифікати будуть видаватися в електронному вигляді або на папері. Обидва матимуть QR-код, що містить необхідну ключову інформацію, а також цифровий підпис, щоб переконатися, що сертифікат справжній.

Комісія обіцяє підтримати держави-члени в розробці програмного забезпечення, яке влада може використовувати для перевірки всіх підписів сертифікатів в ЄС. Ніякі особисті дані власників сертифікатів не будуть зберігатися в перевіряючій державі-члені. Сертифікати будуть доступними безкоштовно на офіційній мові або мові держави-члена, яка видала сертифікат, а також англійською мовою.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”