Екс-співвласник “Михайлівського” звинуватив НБУ в крадіжці 230 млн гривень

Колишній співвласник банку “Михайлівський” Віктор Поліщук заявляє, що на сьогодні у вкладників вкрадено 230 млн гривень. За його словами, ні банк Platinum ні афілійовані з ним особи, які не виплатили жодної копійки вкладникам.

Поліщук каже, що вийшов з числа співвласників 19 травня 2016 року, і кінцевий покупець банку “Михайлівський”, був і залишається Борис Кауфман. Також Поліщук наполягає, що керівництво НБУ знало про його відхід з Михайлівського до оголошення банку неплатоспроможним. Про що свідчать документи про вихід зі складу засновників.

“6 травня я підписав папір про вихід зі складу засновників. І в зв’язку з травневими святами закрили операцію вже 19 травня. Саме в цей день я офіційно вийшов зі складу засновників, а Ігор Дорошенко, став фактично головою правління банку Platinum”, – говорить Поліщук в інтерв’ю.

У той же час він додав: “Цинізм нинішньої ситуації в тому, що 11 тисяч осіб (а це кредитний портфель” Михайлівського “, який перейшов в банк Platinum), зараз платять всі свої зобов’язання на рахунки юридичних осіб, відкриті з самого початку, в тому числі в банку Platinum. Всі ці люди гасять свої борги за споживчими кредитами, мікрокредитів, картками з відсотками. На сьогодні жодної копійки ні банк Platinum, ні афільовані з ним особи депозитника не виплатили. Уже вкрадено 230 млн гривень під “чітким керівництвом” НБУ . А за умовами договору продажу, ці гроші (надходження з відсотками) повинні були перейти всім клієнтам-депозитника. Цього зроблено не було “.

ЗМІ підкреслили, що банкрутство банку Михайлівський стало одним з найгучніших на українському фінансовому ринку. Вкладники продовжують влаштовувати в Києві цілу акції протесту, і, 15 листопада 2016- го року ВРУ підтримала Законопроект № 5390, що регламентують принципи захисту ошуканих вкладників банків. Саме цей закон дозволить отримати компенсації і тим, хто довірив свої гроші банку і пов’язаним з ним фінансовим компаніям.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *