На річках України – льодохід, затори і підняття води

Через відлигу і сніготанення на річках України очікується підйом рівнів води.

Про це повідомляє ДСНС.

«За даними Укргідрометцентру, 23 лютого, у зв’язку з вiдлигою i сніготаненням, на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.), Захiдного Бугу (Львiвська, Волинська обл.) очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,5 – 1,5 м над рiвнями. Очікується руйнування льодових явищ, льодохiд, на дiлянках русел з порушеною пропускною здатнiстю (пiд мостами, на звужених дiлянках русел, в мiсцях iснуючих заторiв льоду) – формування (посилення) заторiв льоду з рiзким пiдвищенням рiвнiв води, в Туркiвському, Дрогобицькому районах Львiвської областi, при цьому можливе часткове затоплення заплав, с/г угiдь, окремих населених пунктiв, господарських об’єктiв, розташованих вище місць утворення заторiв», – йдеться у повідомленні.

Також 23-24 лютого, у зв’язку з потеплiнням та випаданням опадів, на рiчках басейнiв Прута та Сiрету очiкуються пiдйоми рiвнiв води на 0,3 – 1,0 м над рiвнями.

Очікується послаблення льодового покриву, мiсцями його руйнування, льодохiд, на окремих дiлянках можливе утворення заторiв льоду з додатковими пiдйомами рiвнiв води на 0.5 – 1.0 м.

23 – 24 лютого, внаслідок сніготанення та опадів, на рiчках Закарпаття очiкується пiдвищення рiвнiв води на 0.5-1.5м, в нижнiх течiях Боржави та на дiлянцi Тиси В.Бичкiв – Вилок на 1.5-2.5м над рівнями. В нижнiй течiї Боржави можливий початковий вихiд води на заплаву.

Також, 23 – 26 лютого, у зв’язку з вiдлигою та сніготаненням, на лівих притоках Днiстра (Тернопiльська, Хмельницька, Вiнницька обл.) очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,2 – 0,7 м над рiвнями на 8 год. 22 лютого. Очікується руйнування льодових явищ, мiсцями льодохiд.

На окремих понижених дiлянках берегiв можливий початковий вихiд води на заплаву.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *