Донбасу загрожує екологічна катастрофа

Пошкодження промислової інфраструктури Донбасу призвело до затоплення шахт, що загрожує просіданням величезних ділянок поверхні і екологічною катастрофою.

Про це йдеться у звіті Організації з безпеки та співпраці у Європі (ОБСЄ). Спостерігачі також зазначають, що війна знищила або пошкодила більшість компонентів довкілля.

“Внаслідок військових дій на Донбасі протягом 2014-2017 років пошкодження отримали найбільш екологічно небезпечні підприємства: Ясинівський, Авдіївський і Єнакіївський коксохімічні заводи, Єнакіївський, Макіївський і Донецький металургійні заводи, Торецький феросплавний завод, Алчевський металургійний комбінат, Лисичанський нафтопереробний завод, Донецький казенний завод хімічних виробів, Сєвєродонецький завод “Азот”, Горлівський “Стирол”, і так далі”, – зазначає видання “Українська правда“.

Під час боїв неодноразово руйнувалася інфраструктура, що призвело до зупинки систем відведення шахтних вод, а у деяких випадках – до повного затоплення шахт. Ґрунтові води на Донбасі розташовуються дуже близько до поверхні. Якщо починаються перебої з електропостачанням, та насоси, що відкачують рідину, не працюють, шахти відразу затоплює.

“Неминучим наслідком стане підтоплення навколишніх територій і просідання поверхні, яке виведе з експлуатації будівлі та комунікації, включно з підземними газопроводами, каналізаційними та водопровідними системами. Підтоплення шахт призводить до забруднення підземних та поверхневих вод залізом, хлоридами, сульфатами, іншими мінеральними солями і важкими металами”, – йдеться у звіті ОБСЄ.

Екологи зазначають: війна пошкодила всі без винятку компоненти довкілля. Забруднилося повітря, грунт, вода, пошкоджені значні площі землі, знищені рослини, зокрема, на заповідних територіях.