ДО РАДИ ПРОХОДЯТЬ П’ЯТЬ ПАРТІЙ, ЗАЛИШАЮЧИ ЗА БОРТОМ СМЕШКА І ЛЯШКА

“Слуга народу” може набрати 48,5%, а “Голос” – 5,6%.

П’ять політичних сил проходять до Верховної Ради нового скликання, стверджується у соцопитуванні Київського міжнародного інституту соціології, яке проводилось 26 травня – 7 червня 2019 року.

Найвищий рівень підтримки серед тих, хто визначився з партією, має “Слуга народу” – 48,5%.

На другому місці із великим відривом іде “Опозиційна платформа – За життя” – 11,8%. Третє і четверте місця займають “Європейська солідарність” Петра Порошенка і “Батьківщина” Юлії Тимошенко – 8,1% і 7,8% відповідно. Прохідний бар’єр долає “Голос” на чолі із Святославом Вакарчуком – 5,6%.

Партії “Сила і честь” та “Радикальна партія” Олега Ляшка наразі не проходять до парламенту, набираючи 3,8% і 2,9% відповідно. Натомість “Громадянську позицію” Анатолія Гриценка випередило ВО “Свобода”, лідер якої Олег Тягнибок очолив партійний список на виборах і взяв до першої десятки Дмитра Яроша і Андрія Білецького.

Слід зазначити, що на питання про те, кого виборці хочуть бачити наступним главою Уряду України, більшість назвали Юрія Бойка (12.9%), за яким із незначним відривой іде Юлія Тимошенко (11,3%). Ігоря Смешка підтримують 8,1, а чинного прем’єра Володимира Гройсмана – 7,7%.

Методом особистого інтерв’ю опитано 2021 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *