Депутатка Європарламенту вдруге пригрозила Україні втратою безвізу

Віола фон Крамон закликала Давида Арахамію прислухатися до попереджень.

Депутатка Європарламенту від ФР Німеччини, член комітету у закордонних справах Віола фон Крамон вдруге попередила про можливість втрати Україною безвізу через ситуацію з відбором нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вона також звернулася глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії і закликала його прислухатися.

Про це вона написала у Twitter.

Депутатка Європарламенту вдруге пригрозила Україні втратою безвізу

“Це точнісінько те, про що я казала вчора, пане Арахамія. Прислухайтеся до цього меседжу від Євросоюзу, тому що наслідки для вашої країни не будуть гарними”, – написала фон Крамон, реагуючи на нещодавню заяву глави фракції “слуг”. Вчора, 18 вересня, Арахамія заявив, що погрози від депутатки є лише чутками, тож він реагуватиме лише на листи.

“Я буду реагувати лише на листи. Листів немає ні від кого. Ні від депутата, ні від парламенту. Я вам нагадую, що у нас є асоціація з ЄС – там сотні, а то й тисячі документів, які ратифіковані. Там ніякого САП немає, там є незалежність антикорупційної структури, ми це підтримуємо і будемо це дотримуватися”, – заявив нардеп.

Нагадаємо:

Віола фон Крамон раніше заявляла, що через ситуацію навколо призначення нового керівника САП Україна може втратити безвізовий режим і фінансову допомогу від Європейського Союзу.
Попередній очільник САП Назар Холодницький написав заяву про звільнення минулого місяця.
Неабияке занепокоєння ключових європейських держав і світового банку викликає процедура обрання його наступника. Робити це має спеціальна комісія. Із сімома з 11 її членів сьогодні вже визначилася Верховна Рада.
Одразу три фракції – “Голос”, “ЄС” та “Батьківщина” голосували проти, бо наполягають, запропоновані кандидатури “захищають корупціонерів і самі не можуть пояснити походження свого майна”.
Прозоре обрання глави САП – є однією з умов надання Україні 600 мільйонів євро допомоги. І критерієм, через який можуть зупинити безвіз.