Loading...

До держбюджету-2017 закладено вдвічі менше коштів на субсидії, ніж необхідно

Уряду необхідно в 2017 році близько 100 млрд. Грн. на субсидії, а в проекті бюджету закладено лише 51 млрд. Про це заявив Сергій Кальцев. До другого читання Кабміну слід внести необхідні уточнення, пише УКРОП з посиланням на nashkray.org.

За його словами, в проекті бюджету закладено недостатньо коштів на виплату субсидій в наступному році – до другого читання Кабмін повинен внести відповідні зміни.

«Зараз в проекті держбюджету-2017 сума на компенсації субсидій зросла лише на 7,8% (до 51 млрд. Грн.). Прем’єр-міністр Гройсман говорить про те, що в цьому році на субсидії претендуватимуть близько 9 млн. Українських сімей. При цьому середній розмір субсидії становить близько 2000 грн. Тобто фактично уряду необхідно понад 100 млрд. Грн. на субсидії. А це вдвічі менше суми, закладеної в бюджет на наступний рік », – зазначив Сергій Кальцев.

Минулого тижня уряд затвердив умови надання розстрочки на комунальні платежі для сімей, які не отримують субсидії. Згідно з рішенням Кабміну, споживачі зможуть оплачувати 50% вартості послуг, а інша частина повинна бути погашена до початку наступного опалювального сезону.

«Введення розстрочки – це спроба Кабміну штучно скоротити кількість одержувачів субсидії. Можливість реструктуризації боргів у населення передбачена чинним законодавством. Ухвалення ж урядом рішення про розстрочення одночасно з розглядом проекту бюджету в парламенті наводить на думку про підготовку до масового скорочення одержувачів субсидій. Цього не можна допустити ні в якому разі », – резюмував Сергій Кальцев.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *