Справа про “борг Януковича”: слідство отримало докази, які нівелюють всі аргументи Росії

Слідство готується передати Міністерству фінансів матеріали щодо повернення так званого 3-мільярдного стабілізаційного кредиту, який був виданий за клопотанням екс-президента Віктора Януковича, які “нівелюють всі аргументи РФ”. Про це заявив заступник головного прокурора, головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

“Не хочу забігати вперед, але анонсую, що буквально найближчим часом ми офіційно передамо матеріали Міністерству фінансів України, яке веде в Лондонському суді судовий розгляд претензій Російської Федерації до нашої країни (щодо “боргу Януковича”). Ці матеріали перевернуть догори ногами і нівелюють всі аргументи РФ”, – цитує Матіоса агентство Інтерфакс-Україна.

За його даними, слідство отримало докази грабунку держави, де встановлені процесуальним шляхом сума збитку, алгоритм і механізм самого грабежу. Він оцінив збиток від дії команди екс-президента “далеко за 100 мільярдів гривень”.

“Там буде чітко встановлено мотив і докази, що це зрада значної кількості представників держави, яка почалася з моменту підписання так званих Харківських угод про продовження термінів перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на користь нашого “північного сусіда” і до моменту втечі екс-президента в лютому 2014 року”, – сказав Матіос.

Нагадаємо, Міністерство фінансів Росії 17 лютого подало до високого суду Лондона позов щодо України у справі з боргом у $3 млрд. Раніше Україна ввела мораторій на обслуговування євробондів на $3 млрд, виділених РФ режиму Януковича в грудні 2013 року.

Міжнародний валютний фонд повідомив про те, що борг України Росії в розмірі $3 млрд визнаний офіційним, а не комерційним. У Кремлі заявили, що Росія вважає борг Києва в $3 мільярди державним.

Лінія захисту України у цій справі побудована на тезі про залучення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії відносно України.

28 липня стало відомо, що Росія подала до Високого суду Лондона клопотання про винесення рішення щодо облігацій України, що належать РФ, в прискореному порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *