Гонтарева “вивернула кишені”: глава НБУ розповіла про свої шуби, новий будинок і прикраси

Голова Нацбанку пояснила, чому зберігала гроші в іноземній валюті.
Глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва опублікувала додаткові відомості про свій добробут. Про це, як повідомляє segodnya.ua йдеться на офіційній сторінці НБУ в Facebook.
Так, Гонтарева зазначила, що хоче донеесті до громадськості дані, які не потрібно вказувати в е-декларації.
“Електронну декларацію потрібно заповнювати на кінець 2015 року, тому мені не вдалося задекларувати значні витрати сім’ї, які мали місце влітку 2016 року. А в документ “Повідомлення про істотні зміни “вносяться зміни тільки з вересня 2016 і тільки ті, які ти робиш сам, а не члени твоєї родини. Тому повідомляю: моя сім’я влітку 2016 року придбала новий будинок за 12,65 млн грн, машину за 1,3 млн грн і офісне приміщення за 1,5 млн грн. Всі ці дані будуть внесені мною в декларацію за 2016 рік “, – зазначила Гонтарева.
Також Гонтарева вказала. що сплатила за 2014-2015 роки податків на 9,02 млн грн.
Глава НБУ також запевнила, що у неї немає речей, які коштують понад 120 тис. Грн.”Згідно з правилами, вартість задекларованих речей повинна перевищувати 100 прожиткових мінімумів – тобто більше 120 тис. Грн. Я намагалася знайти у себе вдома хоча б одну річ, вартістю понад е 120 тис грн, проте не знайшла. Мої жіночі прикраси, хутра і годинник не є колекційної цінністю, я їх просто ношу. у мене є три шуби, і жодна з них не варто 100 прожиткових мінімумів. їх загальна вартість становить близько 180 тис. грн. у мене є багато прикрас, але це в основному біжутерія. Прикраси з дорогоцінного металу також є, але небагато – п’ять пар золотих сережок, один ланцюжок з трьома підвісками і кілька кілець, в тому числі і весільне. Всі вони коштують не більше 100 тис. грн. також у мене є шість годин (2 пластикових, 2 з нержевіючоі стали, 1 електронні та 1 золоті). Їх загальна вартість також складає 120 тис. грн “, – повідомила Гонтарєва.
Також вона уточнила, що зберігає гроші на депозитах в інвалюті, т. К. Ці кошти були отримані від продажу частки в ICU Holdings Limited. “Вважаю неприпустимим для голови Національного банку займатися процентним арбітражем. Тому зберігала гроші в тій валюті, в якій їх отримала. Значну частину цих коштів я вже використовувала в поточному році для сплати податків і покупки зазначеного вище майна”, – сказала Гонтарєва.
Глава НБУ запевнила, що її сім’я зберігає заощадження в гривні.

Світлина від Національний банк України.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева про електронне декларування

Дуже здивована, що моя електронна декларація викликала такий жвавий інтерес, адже вона практично не відрізняється від декларації про доходи та витрати за 2015 рік, яку я подала на початку цього року. Різниця лише в тому, що залишки на рахунках у банку відповідно до вимог були вказані у гривні за курсом на кінець року.

Я досить освічена людина і вмію читати, а тому заповнила форми згідно з правилами заповнення електронної декларації. На жаль, цими правилами не передбачається розкриття інформації, яку я все ж таки маю бажання надати. Також хочу зазначити, що, на мою думку, необхідно додати до вимог заповнення електронної декларації і що не передбачено її форматом.

1. Згідно з правилами, вартість задекларованих речей має перевищувати 100 прожиткових мінімумів – тобто понад 120 000 грн. Я намагалася знайти у себе вдома хоча б одну річ, вартістю понад е 120 000 грн., проте не знайшла. Мої жіночі прикраси, хутро та годинники не є колекційною цінністю, я їх просто ношу.

Я маю три шуби, і жодна з них не коштує 100 прожиткових мінімумів. Їх загальна вартість становить близько 180 000 грн.

У мене є багато прикрас, але це в основному біжутерія. Прикраси з дорогоцінного металу також є, але небагато – п’ять пар золотих сережок, один ланцюжок із трьома підвісками та декілька каблучок, у тому числі й весільна. Усі вони коштують не більше 100 000 грн.

Також у мене є шість наручних годинників (2 пластикових, 2 з нержевіючої сталі, 1 електронний та 1 золотий). Їх загальна вартість також не перевищує 120 000 грн.

2. Електронну декларацію потрібно було заповнювати на кінець 2015 року, тому мені не вдалося задекларувати значні витрати моєї родини, які мали місце влітку 2016 року. А в документ «Повідомлення про суттєві зміни» вносяться зміни лише з вересня 2016 року і лише ті, які зробив ти сам, а не члени твоєї родини.

Тому повідомляю: моя сім’я влітку 2016 року придбала новий будинок за 12,65 млн. грн., нову машину за 1,3 млн. грн. та офісне приміщення за 1,5 млн. грн. Усі ці дані будуть внесені мною в декларацію за 2016 рік.

3. Шкода, що в електронній декларації не можна вказати суму сплачених податків. Я їх чесно сплачувала з 1987 року, коли почала працювати. Лише за 2014 -2015 роки я сплатила податків на 9,02 млн. грн. Дуже хотілося б, щоб в електронну декларацію додали обов’язковий пункт – «Сума сплачених податків».

4. Усі гроші я та моя родина тримаємо на рахунках у банках. Мені ставлять запитання – чому мої депозити в іноземній валюті? Відповідь дуже проста – я отримала ці гроші в валюті від продажу своєї частки в компанії ICU Holdings Limited (нерезидент) та зберігала їх на рахунку в державному банку, оскільки вважаю неприпустимим для Голови Національного банку займатися процентним арбітражем. Тому зберігала гроші в тій валюті, у якій їх отримала.
Значну частину цих коштів я вже використала в поточному році для сплати податків та купівлі зазначеного вище майна.
І як видно з е-декларації, моя родина зберігає свої заощадження в гривні. Стратегія мого сина тримати диверсифікований портфель депозитів свідчить про те, що я не ділюся з членами своєї родини банківською таємницею та не розкриваю їм фінансовий стан банків в Україні. Тому він і зберігає депозити по 200 000 грн. у комерційних банках, оскільки ця сума гарантується ФГВФО, а в Ощадбанку – ще більше, адже у нього 100% гарантія за депозитами фізосіб.

Було б непогано, аби всі наші депутати і держслужбовці розмістили гроші в українських банках. Щоб уникнути конфлікту інтересів, пропоную їм покласти гроші в банки зі 100% державним капіталом. Такий приплив готівкової валюти і гривні допоможе нашій країні не менше ніж транші МВФ.

5. Для мене залишився незрозумілим пункт 14 електронної декларації «Видатки». У мене немає розуміння, які саме видатки показувати, а тому вказала загальні витрати на життя моєї родини за 2015 рік.

6. Також вважаю неправильним щомісяця вносити у «Повідомлення про суттєві зміни» заробітну плату за основним місцем роботи і відсотки, отримані в банку. З них автоматично утримується податок, і, на мою думку, цілком достатньо показати їх раз на рік у річній декларації. У мене фіксована заробітна плата, тому її отримання важко назвати змінами, а ось її відсутність якраз і можна трактувати як суттєві зміни в моєму матеріальному становищі.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *