Росія “присвоїла” кримські експонати

Міністерство культури України обурене виставкою “Пантикапей и Фанагория. Две столицы Боспорского царства”, яка триває у Московському державному музеї образотворчого мистецтва імені А.С. Пушкіна.

Тут є археологічні предмети з фондів Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника, передає “Українська правда. Життя”.

“За статтею 3 Європейської конвенції про охорону археологічної спадщини, кожна держава-член зобов’язується запровадити процедуру видання попереднього спеціального дозволу на розкопки та інші види археологічної діяльності”, – йдеться у повідомленні.

Згідно із законами України, проведення археологічних розвідок, розкопок та інших земляних робіт на території пам’ятки, охоронюваній археологічній території, у зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, а також дослідження решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, здійснюється за дозволом Міністерства культури України.

На сьогодні ніхто ніяких дозволів у Мінкульту щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополь не просив і не передавав до державної частини Музейного фонду України жодних предметів, виявлених під час археологічних досліджень на території Криму.

Тому “проведення будь-яких археологічних досліджень на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь становить порушення норм міжнародного та національного законодавства України”, зазначили у міністерстві.