ДЕЩО ПРО ПАЙОВУ УЧАСТЬ

3 грудня автор цих рядків направив у міську раду депутатське звернення щодо пайової участі ТОВ “ЕПГ “Югенергопромтранс” у розвитку інфраструктури міста. У відповіді, підписаній секретарем ради Петром Бочаріном, говориться, що міська рада щодо укладання договору про пайову участь до підприємства не зверталася, “оскільки відповідно до пп. 9 п. 4 статті 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” до пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники в разі будівництва: об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об’єктів енергетики, зв’язку та дорожнього господарства”.

Об’єкт енергетики — це електрична станція, електрична підстанція, електрична мережа, підключені до об’єднаної енергетичної системи України, а також котельня, підключена до магістральної теплової мережі, магістральна теплова мережа, споруда альтернативної енергетики тощо. Тобто, формально “Югенерго…” не повинне брати участь в розвитку інфраструктури міста. Це відповідно до букви закону. Але є ще дух закону. Це та мета, до якої прагне законодавець, приймаючи той чи інший документ. Будь-який закон має діяти на благо суспіль-ства. В іншому разі він неправильний, шкідливий і навіть злочинний. Стаття 40 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”, на яку посилається у відповіді секретар міської ради, наводить цілий перелік об’єктів, замовники яких не залучаються до пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту. Це об’єкти будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів; будівлі навчальних закладів, закладів культури, фізкультури і спорту, медичного і оздоровчого призначення; будинки житлового фонду соціального призначення та доступного житла; індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною пл. до 300 кв. м, господарські споруди, розташовані на відповідних земельних ділянках; об’єкти комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів; об’єкти будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об’єктів соціальної інфраструктури; об’єкти, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру та ін.

Як бачимо, пайову участь не беруть замовники, які будують або відновлюють щось корисне для громади в соціальному чи господарському плані. Яку користь, згідно з цим законом, несе нам “Югенерго…”?

Щоб зрозуміти, що за цим криється, читайте матеріал у свіжому випуску газети “Діловий Переяслав”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *