Loading...

Депутати Вінницької облради виділили 10 га землі монастирю Московського патріархату

Шаргородський чоловічий монастир будуватиме на виділеній землі храм та келії.

18 липня, депутати Вінницької обласної ради зібралися на позачергову сесію, щоб розподілити перевиконання бюджету та обрати заступників. Також з-поміж інших питань порядку денного неоднозначним було рішення “Про надання Свято-Миколаєвському Шаргородському чоловічому монастирю земельної ділянки у постійне користування”. Як проінформував голова фракції «Самопоміч» Вадим Соляник, монастир отримає в користування ділянку площею 9,8 га, яка наразі перебуває у постійному користуванні Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс».

«Надати Свято-Миколаєвському Шаргородському чоловічому монастирю Вінницької єпархії Української православної церкви у постійне користування земельну ділянку для будівництва храму Пресвятої Богородиці та келій», – йдеться в документі проекту рішення.

_SAM3159

Лише окремих депутатів обаласної ради схвилював той факт, що вказаний храм належить до Московського патріархату, який не двозначно підпорядкований країні-агресору Росії.

– Декілька років тому це питання вже було знято з порядку денного на доопрацювання. Зараз воно недоопрацьоване знову включене в порядок денний. Ми наступаємо на ті самі граблі! – висловив протест позафракційний депутатВолодимир Барцьось.

_SAM3122

Після емоційних обговорень депутати не підтримали питання про виділення землі шаргородському монастирю.

-Треба робити, як у нас, в Ольгополі: є церква Українського патріархату та є церква Московського, але батюшка один і ніяких конфліктів немає, – висловився з цього приводу депутат від “БПП «Солідарність»” Павло Каленич.

_SAM3165

Після провального голосування депутат В.Соляник наполіг, аби питання ще раз поставили на голосування. Крім того голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій запевнив, що проект рішення допрацьований.

– Ми його направили на доопрацювання і, в першу чергу, ми його доопрацювали з Українською православною церквою. І вас можу запевнити, що вінницька і шаргородська церкви налаштовані на побудову нової української держави, –заявив В.Коровій.

_SAM3157

Уже з другої спроби більшість депутатів, а саме – 43, погодилися на виділення землі Свято-Миколаївському Шаргородському чоловічому монастирю. Церква там будуватиме храм та чернечі келії.

_SAM3119

Нагадаємо, під час сесії під стінами облради автовласники влаштували мітинг з вимогою від обласних обранців направити до Верховної Ради звернення щодо підтримки законопроектів №№ 5561 та 5562.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *