Депозити українців вкрали 600 обраних осіб

У тенденції банкрутства і «банкопаду» експерти бачать конкретні причини і зацікавлених осіб.

Наприклад, журналіст “Економічної правди” Олександр Моїсеєнко показав невтішну статистику нечесних угод банків, і як це покривають правозахисні структури.

«79% (356,6 млрд грн) активів всіх банків, які є в розпорядженні Фонду гарантованих вкладів, це балансова вартість кредитного портфеля.

З цих 356,6 млрд кредитів, 180 млрд грн припадає на 600 обраних осіб (вони вкрали наші депозити), половина яких є пов’язаними особами з неплатоспроможними банками», – пише експерт.

Також є проблема в тому, що кредитний портфель практично не обслуговується.

«Фонд часто програє суди за позовами до цих осіб, а органи державної виконавчої служби не забезпечують примусового виконання судових рішень.

Часто бенефіціарами недостачі активів в банках-банкрутах виступають представники нинішньої чи минулої влади», – розповідає Моїсеєнко.

Експерт вважає, що основним борцем зі злочинами на банківському ринку мало стати МВС.

«На нього зараз припадає 2739 з 3214 поданих Фондом гарантування вкладів заяв про злочини в банківській сфері», – підкреслив експерт.

Відомо також, що Фонд гарантування вкладів повідомив правоохоронним органам про злочини на загальну суму в 256 млрд грн. З них МВС змогло довести 1 справу до обвинувального вироку.

«Решта органи, такі як СБУ, Прокуратура, ДФС, НАБУ на всіх мають також всього 1 справу з обвинувальним вироком. Тобто, всі силовики України розкрили злочинів в банківській сфері аж на 510 тис грн з 256 млрд грн. У той же час з 3214 заяв про кримінальні злочини в цій сфері, в ЄДР внесено всього одна тисяча триста шістьдесят одну», – підвів підсумок Моїсеєнко.

Нагадаємо, однією з умов міжнародних фінансових інституцій було очищення банківської системи. Але українська сторона розцінила це як можливість не тільки згорнути діяльність всіх підозрілих фінансових структур, а й підзаробити грошей, підсовуючи потрібних бенефіціарів кризі банківської системи.

“ОЛІГАРХ”