Деканоїдзе про криміногенну ситуацію в Україні: Статистику можна “малювати” дуже красиво

Екс-голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону, що довіряти статистиці про розкриття злочинів не варто.

Статистику про показники криміногенної ситуації в Україні можуть прикрашати, заявила в авторській програмі Дмитра Гордона на каналі “112 Україна” екс-голова Національної поліції України, колишній міністр освіти Грузії Хатія Деканоїдзе.

“Кілька місяців тому було опубліковано нову статистику, кажуть, статистика покращилася. Я зараз про це не знаю, у мене немає інформації, що діється. Але довіряти статистиці не можна, статистику малюють. У статистики є така характеристика, що її можна малювати, і малювати можна дуже красиво”, – сказала Деканоїдзе.

За її словами, після створення патрульної поліції в Україні правоохоронці все реєстрували й нічого не приховували.

“Ми нічого не приховували, реєстрували все. Після створення патрульної поліції було дуже багато дзвінків, кількість дзвінків зросла в 6–7 разів. Люди почали довіряти й телефонувати, тому реєстрація була. Найголовніше – це щоб виросло розкриття і щоб статистику не намалювали”, – додала Деканоїдзе.

Статистику нинішньої криміногенної ситуації в Україні публікував у Facebook 17 липня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його даними, у сфері особливо тяжких злочинів проти життя й здоров’я людей рівень розкриття злочинів становить 87% за умисними вбивствами, 93% – за нанесенням тяжких тілесних ушкоджень. “Зниження рівня злочинності становить від 10% до 22% порівняно з аналогічним періодом 2016 року”, – зазначив Аваков.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв заявляв в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” 13 липня, що кількість кримінальних злочинів у першому півріччі 2017 року зменшилася на 17%.

У березні 2016 року у прокуратурі повідомили, що показники розкриття злочинів в Україні падають через тривале реформування правоохоронних органів. Через два місяці Деканоїдзе заявила про зростання кількості грабежів і крадіжок в Україні на 20–25%.

У серпні 2016 року Аваков повідомляв, що злочинність в Україні зросла на 30–40%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *