Loading...

Смілива і впевнена в собі Україна

Минулі роки в Україні стали періодом формування політичної нації

Я живу в Україні майже 20 років. І спостерігав за тим, як з’явилася сучасна Україна, і як народилася політична нація.

Коли вперше приїхав сюди, українці не були людьми з почуттям власної національної ідентичності. Тут переважав свого роду пострадянський фаталізм, і більшість громадян, здавалося, досі залишалися в пастці психологічної в’язниці радянської системи.

Багато хто шукав підтримку у Москви, а Європу сприймав, як інший світ.

Але змінилося покоління. Завдяки цьому почався дивний період національного будівництва, розширення горизонтів.

Сталося кілька важливих подій – Помаранчева революція 2004 року і Революція гідності 2014 року. Але процес становлення політичної нації не припинявся протягом усього періоду.

Україна все ще далека від тієї зони комфорту, яка є в Євросоюзі, але досягнутий прогрес – величезний. Це перетворення надихає. І я вважаю Україну – найцікавішою країною в сучасній Європі.

Життя тут не буває простим, але і нудним також. Кожного разу, коли я подорожую по Європі, мене вражає те, яким там все здається сумним. Цей погляд, можливо, незрозумілий мільйонам українців, які живуть у відносній бідності і щодня щосили намагаються виживати.

Однак у нинішній Україні практично неможливо впізнати ту країну, з якою я вперше зіткнувся в 90-х роках. Це набагато більш смілива і впевнена в собі країна. Невизначеність, що колись домінувала в українцях, поступилася місцем всеохоплюючій національній ідентичності. Багато в чому це стало можливим завдяки об’єднуючій силі опору в гібридній війні з Росією.

І я переконаний, що в наступні десятиліття цей період буде названий роками формування української нації.

З Днем Незалежності, Україно!

Пітер Дікінсон

Видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *